Punkový festival The Sound of Underground obsadí na víkend Modrou Vopici

THE SOUND OF UNDERGROUND
16. –  17.11.2018
Praha @ Modrá Vopice

Matúš & Emergency records si vás dovolují pozvat na podzimní minifest oblíbených kapel.

Celá akce se bude konat pouze ve vnitřních prostorách klubu Modrá Vopice, proto je omezený počet návštěvníků. Záměrem je, aby si akci každý pořádně užil a necítil se přitom jak sardinka v krabičce. Vstupenek  je tedy pevně stanovený počet 150 kusů, platné jsou na oba dva dny a cena je 700,- kč. Pro další info a objednání vstupenek se obracejte na mail office@emergency-rec.cz.


HUMAN DOGFOOD
(Francie)
Seznámení s účinkujícími začneme touhle francouzskou „oldschool pogopunk“ kapelou, jejíž produkci budou milovat všichni fanoušci kapel jako Restarts nebo Antidote. Navštivte jejich stránky a užijte si jejich první vystoupení v Praze.
http://www.humandogfood.fr
https://humandogfood.bandcamp.com
https://fr-fr.facebook.com/Humandogfood/

BREAKOUT (Francie)
Pokud patříte mezi příznivce kapel jako The Virus, Obtrusive, Cheap Sex nebo Monster Squad, nenechte si rozhodně ujít tuhle partu punks z Paříže, která se právem zařadila mezi špičku evropského chaos punku. Letos to ale hoši vzali opravdu zeširoka a kromě evropských štací vyrazili vrámci „Global Invasion Tour“ na turné i do Kolumbie, Mexika, USA a Ruska. Celkem 47 zastávek a 57 tisíc procestovaných kilometrů. No kdo to má?! Na kontě mají např. split s Call The Cops, sedmipalec „Never Give Up!“ nebo řadové album „Nothing In Sight“.
www.facebook.com/breakoutpunx/
breakoutpunx.bandcamp.com/

SICK ON THE BUS (UK)
Tahle anglická klasika bude pro mnohé největší tahák na celém festivalu. SOTB to společně brousí už od konce roku 1989, kdy je dali dohromady členové tehdy čerstvě rozpadlých The Varukers, v čele s kytaristou Biffem Smithem, jehož ostré riffy vévodí rychlému punk rocku, který SOTB produkují. V letošním roce jim vyšlo nové EP s názvem „Fuck Your Politics Fuck What You Think“, obsahující čtyři skladby, které představili na věhlasném Rebellion festivalu v Blackpoolu. Čerstvě mají venku také split LP právě s The Varukers: na jejich straně najdete album „Killing Myself to Die“ (rozšířený repress alba „Hellbound“ původně z roku 2005), na straně SOTB pak nahrávku „Music For Losers“ (2016) obohacenou o dvě skladby ze split CD s English Dogs (2012) – jejich osm válů vůbec poprvé vydaných na vinylu. Kapela se v ČR objeví znovu po 10 letech. English speed punk at its finest!
www.facebook.com/sickbus/
www.sickonthebus.com

EROTIC DEVICES (Německo)
Erotic Devices je kapela z hlavního města německých punkáčů, hrající šťavnatý punkrock, ze kterého jsou slyšet Ramones na kilometry. Berlínské trio má aktuálně na kontě jeden singl, jedno split LP, dvě řadová alba a je potěšeno, že má možnost si podruhé zahrát v hlavním městě českých panáčků, Praze 🙂
www.youtube.com/watch?v=zm5DGiTAZKY
www.youtube.com/watch?v=2b3fJxMwKB4
www.facebook.com/EroticDevices-232098980138872/

JUST WAR
Jsou nemoci, které jde přechodit, ale ne vyléčit… Pokud jednou máte rocknroll v krvi, tak už zkrátka nejde přestat. S těmito slovy se po tvůrčí meditační pauze v prověřené staronové sestavě vrací žižkovská čtyřhlavá saň Just Wär. Na bicí se přidal osvědčený řezník Šáfa z kapely Spreading Dread a k mikrofonu se z divočiny vrací původní zpěvák Jehuda. Motörcharged punx – nic víc, nic míň.
http://bandzone.cz/justwar
www.facebook.com/justwar.official

NO MORE HIROSHIMA
Pětičlenná mladá jihočeská krev, banda punx ze Strakonic, hrající mix hardcore/punku/street punku. Výsledek se dá přirovnat k tomu, kdyby spolu Total Chaos a Discharge měli potomka mužského pohlaví. Nebude to žádnej uhlazenej krasavec, ale bude mít pořádný koule! Kluci pustili do světa své demo, které má 6 songů. V září oslavili svůj první rok na scéně, ale za tu dobu stihli obrazit různá pódia a podívat se i za hranice. Za tak krátkou dobu dělali předkapelu Total Chaos nebo Acidez. Doufáme, že o klucích ještě hodně uslyšíme.
https://nomorehiroshima.bandcamp.com/track/we-are-no-more-hiroshima

BAD TASTE
V zakouřeném klubu Buben slovo dalo slovo a na světě byla nová kapela s jasnou ideou rocknrollu, který bude cíleně ignorovat směřování populární hudby posledních tří dekád. Bad Taste, jak se pojmenovala čtveřice, v tomto inspirovaná brakovou filmovou klasikou z dílny Petera Jacksona, primárně čerpá z klasického punku, power popu, garage rocku, glamu i new wave, aniž by se utápěla v nostalgickém revivalismu za každou cenu. Vrací se k přirozené syrovosti podzemního rocknrollu, jak ho najdete na všech těch kompilacích mapujících obskurní punk z jeho raných dnů. Melodické popěvky se v jejich podání na pódiu prolínají s přímočarou, ničím neučesanou energií a frackovským projevem. Bad Taste mají zatím na kontě limitovaný sedmipalec se třemi písněmi, vydaný ve vlastní režii.
https://badtaste77.bandcamp.com/releases
www.facebook.com/bandbadtaste/?ref=br_rs

BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ (Slovensko)
V sestavě ryze mužského bandu s názvem Bratislavské Dievčatá najdeme muzikanty ošlehané kapelami jako Krach, Barbus, Lord Alex nebo Zóna A. Skupina na sebe poprvé výrazně upozornila při předskakování na turné populární Slobodné Európy a od té doby si získává stále početnější zástupy fanoušků.
www.youtube.com/watch?v=5TO1hR5j2Fo
www.facebook.com/bratislavskedievcata/

 

Rozpis obou dnů:

Pátek 16.11.
20.00 Bad Taste
21.00 Bratislavské Dievčatá
22.00 Gauneři
23.00 Erotic Devices
(samostatné vstupné na páteční večer 300,- Kč)

Sobota 17.11.
19.00 No More Hiroshima
20.00 Just War
21.00 Human Dog Food
22.00 Breakout
23.00 Zeměžluč
24.00 Sick On The Bus
(samostatné vstupné na sobotu 500,- Kč)

Vložil: Buky
08.11.2018