Festival Punkáči dětem opět pomůže těm, kteří to potřebují

Festival Punkáči dětem opět pomůže těm, kteří to potřebují

I tento rok bude konec letních prázdnin patřit punkáčům s dobrým srdcem. Od 30. srpna do 1. září 2018 se už tradičně v Opatovcích u Trenčína uskuteční benefiční festival PUNKÁČI DĚTEM. Během tří dnů se na něm předvedou desítky kapel, které za svoje vystoupení neberou honorář a celý výtěžek ze vstupného tak putuje nadaci Pomoc deťom v ohrození. Ta finance rozděluje nemocným, týraným, zanedbávaným, zneužívaným, postiženým dětem anebo dětem, které se ocitly v ohrožení zdraví a života.

„Minulý ročník hodnotím pozitivně, festival se nám podařilo znova zorganizovat podle našich představ. Ze vstupného jsme znovu vybrali pro nadaci Pomoc deťom v ohrožení částku ve výšce skoro 11.500 eur. Je to o něco nižší částka než v roce 2016, což bylo způsobeno nižští návštěvností kvůli nepřízni počasí. Počasí je faktor, který bohužel ovlivnit nedokážeme a každý rok pouze doufáme. I přes úspěch posledních dvou předešlých ročníků, kdy se dohromady vybralo 27.327 eur festival po posledním ročníku zápasil s existenčními problémy a hrozilo, že skončí. Naštěstí, podařilo se to nakonec úspěšně vyřešit a festival můžeme zorganizovat i tento rok“. těší se organizátor Andrej Siget a připojil i vyjádření naděje v letošní akci: „Doufáme, že nadcházející ročník bude přelomový, oslovíme víc návštěvníků a vyhneme se existenčním problémům. Snažíme se tento rok znova zkvalitnit areál festivalu a služby pro návštěvníky.“

Organizátoři festivalu už oznámili jména víc než 30 kapel, které budou bavit účastníky areálu, další pak budou příbývat. Ti, kteří s nákupem třídenní permanentky zbytečně neotáleli, se už nyní mohou těšit na formace jako  TOTÁLNÍ NASAZENÍ, HOUBA, PUNK FLOID, PUNKREAS či ZAKÁZANÝ OVOCE, ale i THE FIALKY, ODPAD, VISION DAYS, NEŽFALEŠ, DIMENZIA X, DEGRADACE a CATASTROFY. Chybět nebudou ani DUKLA VOZOVNA, NEKULTÚRA, KOHOUT PLAŠÍ SMRT, ZHODA NÁHOD, MUERTI, TRI GROŠE, mnohé určitě potěší i THE WILDERNESS, SUPERTESLA, VYSOKÉ NAPĚTÍ, CHEERS!, KÝBEL MAČIEK, CASCABEL, LIQUID JESUS, UNITY anebo ZATMENIE MYSLE.

To ale není všechno. Po první várce zveřejňování účastníků přišla další, kdy se nedočkavci dozveděli jména PIPES AND PINTS, TRAGEDIS, UHOL DOPADU, KARPINA a BARBAR PUNK. Čerstvě ohlášenými jsou FUERA FONDO, THE TWINKLES, KITTY IN A CASKET z Rakouska a italská parta LOS FASTIDIOS. „Jsme rádi, že tento rok jako hlavní headliner přijedou za cestovní náklady italští Los Fastidios, kteří k nám přijedou z festivalu v Německu a hned druhý den budou cestovat na koncert do Itálie. Kromě nich jsme oslovili i dlouholeté italské kamarády The Twinkles, kteří neváhali a hned nám s nadšením potvrdili účast. Na festivalu budou hrát už poněkolikáté a fanoušci je již dobře znají. Rozhodli jsme se pro ně i proto, že na PD hráli naposledy v roce 2011 a před pár dny vydali po dlouhé době nové album, které chtějí představit. Posledním zahraničním interpretem je rakouská kapela Kitty In A Casket, která hrála na festivalu při jeho obnovení před dvěma lety. Zpěvačka Kitty a její parta dokážou vždy udělat skvělou show a u lidí jsou oblíbení. Výhodou pro nás bylo, že tato kapela má náš festival přirostlý k srdci a mají to blízko, takže jsme je nemuseli ani dlouho předmlouvat.“, říká organizátor.

„Do programu jsme se snažili zakomponovat to nejlepší, co bylo na scéně k dispozici a přijalo naše pozvání. Doufáme, že naší snahu lidé ocení a přijdou se na festival bavit ve velkém počtu. Čím víc se nás na festivalu sejde, tím víc bude tvořit výtěžek pro nemocné děti.“
zve na festival Andrej Siget.

První várka třídenních permanentek je už vyprodaná a momentálně je k dispozici další s permanentkami za 20 euro. Po jejím vyprodání se bude cena vstupenek zvyšovat. Koupit je můžete na stránce festivalu www.punkacidetom.sk. Festivalu se dá pomoci i prostřednictvím veřejné sbírky Ľudia ľuďom. Samotný festival si ze vstupného nenechává ani cent, svoje náklady hradí z darů, příspěvků, dotací, prodeje merche a i tato veřejná sbírka pomůže držet myšlenku pomoci lidem v nouzi prostřednictvím dobré hudby a kvalitního festivalu.

Linky:
Výva Ľudia ľuďom: www.ludialudom.sk/vyzvy/5285
Web festivalu: www.punkacidetom.sk
FB fesivalu: www.facebook.com/punkacidetom
Instagram: www.instagram.com/festival_punkaci_detom
FB událost: www.facebook.com/events/474067402980183
Punkáči dětem 2017 – aftermovie: www.youtube.com/watch?v=UfB7cO9ATvM
Nadace Pomoc dětem v ohrožení: www.pomocdetom.sk