Legendární dischordovský post-hardcore SOULSIDE zahraje v Brně

SOULSIDE (USA) + A-SUN AMISSA (UK) + PROHRA PRAHA
1.10. 2019
Brno @ Kabinet MÚZ

Soulside (USA/Dischord, legendární post-hardcore)
S patřičnou hrdostí odkrýváme další plánovaný koncert kapely, která existovala sice krátce, zato se znatelně spolupodílela na měnícím se zvuku legendárního Dischord records v druhé polovině 80. let. To patří mezi klíčové nezávislé vydavatelství hc/punkové scény a právě Dischord stojí za pojmy jako straight edge, emo, dance punk, apod. V druhé polovině 80. let nastává zlom, kdy členové čistě hc/punkových kapel zvolňují a svoji frustrovanou energii proměňují do osobních výpovědí, emocí a melodií. Soulside (původně začínající pod názvem Lunchmeat) přesně vyplňují čas mezi rozpadem kapel Embrace, Rites of Spring a nástupem Fugazi (ostatně deska „Trigger“ od Soulside má dischordovské pořadové číslo # 29 a „Seven Songs“ od Fugazi nese #30). Post-hardcore kapela Soulside odklonila klasický punkový náboj k mnohem hutnějšímu zvuku. Scottova kytara neúnavně hlučí, výrazná basa předznamenává hypnotické zaujetí Girls Against Boys. Texty zapadají do pozdních osmdesátek, kdy scéna v DC se silně politizuje a je zapojena do protestů, benefitů a politických akcí Revolution Summer a aktivistické skupiny Positive Force DC. Za krátké období existence kapely stačili vydat desky na Dischord records, zúčastnit se na legendární benefiční kompilaci pro bezdomovce „State of the Union“ (po boku Fugazi, Shudder to Think, One Last Wish,…) a v roce 1989 odjet více jak 3 měsíce dlouhé evropské turné zahrnující i koncerty ve východní Evropě, včetně ilegálního koncertu ve východním Berlíně. Po příjezdu se kapela rozpadá odchodem zpěváka Boba Sullivana a zbylí členové rozjíždí legendární Girls Against Boys. Prohlížením dobových fotek koncertů Soulside na vás dýchne nostalgie a euforie, jako třeba fotka z koncertu v San Diegu, kde v první řadě stojí jejich velký fanda Zack De La Rocha (ten ostatně po pár letech přizval Girls Against Boys co by předkapelu Rage Against the Machine) a nebo na záběru z DC z ´88 za kapelou vykukuje mladý Dave Grohl (ostatně s jeho kapelou Mission Impossible vydali Lunchmeat splitko). Po rozpadu Soulside členy můžeme vystopovat ve formacích Girls VS Boys, New Wet Kojak, Ignition, Circus Lupus, Rain Like The Sound Of Trains, Obits, Bellini, Savak, Paramount Styles,…
https://soulside.bandcamp.com/
video: https://youtu.be/fzik05hM5oU

A-Sun Amissa (UK, post-rock/drone)
Kolektiv hudebníků kolem Richarda Knoxe. Ve svých opusech nechávají promlouvat doteky post-rocku, doomu, dark-jazzu a dronu. Skladby plné gradace, atmosféry, melancholie a intensity.
https://slowsecret.bandcamp.com/
http://www.slowsecret.com/a-sun-amissa.html
video: https://youtu.be/WuUzHl16OsQ

Prohra Praha (Silver Rocket, noise rock)
Časem prověřený team s historií ve spřízněných kapelách a projektech Gnu, Aran Epochal, Planety, Leto či Laundered Syrup. Tradiční zvuk a poetika kapel Silver Rocket, kde ostatně vyšla (v kooperaci MMM) i debutová kazeta Kustodovo. Noiserock s devadesátkovým spiritem.
http://www.silver-rocket.org/katalog/prohra-praha-kustodovo
https://prohrapraha.tumblr.com/

Předprodej: https://bit.ly/325W8mq
(v cenových vlnách 230 / 250 + provize sítě)

Sledujte Kabinet MÚZ
www.instagram.com/kabinet_muz/
www.kabinetmuz.cz/
www.facebook.com/kabinetrecords/

Vložil: Buky
25.09.2019