Legendární polská kapela MOSKWA zahraje v brněnském Kabinetu

MOSKWA (Pol) + GODOT YOUTH
2.3.2020
Brno @ Kabinet MÚZ

MOSKWA (Polsko)
Druhého března vystoupí v Kabinetu MÚZ legenda nad legendy – polská punkrocková kapela MOSKWA! Tato kapela vznikla už v roce 1983 kolem zpěváka Pawla Gumoly a takřka přes noc se stala symbolem východoevropského punku, až snad jakousi “matkou představenou” východních punkových kapel, na kterou přísahají znalci punkové scény na celém světě.

Rychlý úspěch na velkém rockovém festivalu v Jarocine 1984 vedl k natočení rádiové nahrávky, ze které vzešla jejich první kazeta “Nigdy!”. Ta si získala naprosto kultovní status mixem agresivnější formy hardcore punkrocku, jak ho hráli GBH nebo The Exploited, s depresivními a nihilistickými komentáři na společenskou a politickou situaci v Polsku a celém východním bloku. Stejný ohlas zaznamenala i první LP deska, která se v nákladu 20 000 kusů okamžitě vyprodala a z Moskwy se staly hudební hvězdy a soundtrack rodícího se politického převratu.

V roce 1991 se kvůli novému směřování jejích členů Moskwa rozpadá stejně jako železná opona, o deset let později se ovšem činnost kapely k obrovskému zájmu publika obnovuje – jeden z jejich koncertů hlásí i 300 000 návstěvníků! Zdá se nám to až k nevíře, ale brzy Moskwu můžeme přivítat i u nás v Kabinetu!
Přijďte na vlastní kůži zažít tuto legendu v přirozeném prostředí rockového klubu!
www.moskwa.band.pl
www.facebook.com/MoskwaPunk

GODOT YOUTH
V Brně zakotvený nekompromisní hardcore punk s novým EP a poslední možností se rozloučit se zpěvačkou Markétou na delší dobu.
https://godotyouth.bandcamp.com/
https://godotyouthpunx.wordpress.com/

fb event: www.facebook.com/events/2787862697927074/

Vložil: Buky
26.02.2020