Legendární VADER nepřijedou oprášit pouze svůj zlatý fond

VADER (Pol) + CHRONOSPHERE (Gre) + FALLCIE (Rus)
15. 9. 2020 @ Bratislava, Randal
FB event: www.facebook.com/events/344283549888242
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/360

16. 9. 2020 @ Košice, Collosseum
FB event: www.facebook.com/events/1572671909554032
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/361

Poláci VADER se za svých více než 35 let aktivní existence stali živoucími legendami. Světovými pódii protřelá parta, která předskakovala i věhlasné Metallice, přijede s novou deskou „Solitude In Madness“, jež je představuje jak znovuzrozené.

Pamatuje někdo dobu kolem r. 1983, kdy VADER ještě hráli heavy/speed metal? Těžko, v tu dobu objížděli díry někde po polských zapadákovech. O tři čtyři roky později se však VADER reformovali a s novou sestavou svůj zvuk posunuli do deathmetalového charakteru s výrazným, často až slayerovsky zabarveným thrashovým riffingem, který je pro ně dodnes signifikantní. Velkou měrou této přeměně napomohl legendární bubeník Docent († 2005), který kapelu nakopl do šílených temp a hnal jejich agresivní projev neurvale vpřed.

Zlomové bylo video „The Darkest Age“ často vysílané na tehdejší, metalu ještě dopřávající MTV, z debutu „The Ultimate Incarnation“ (1992) vydaného u Earache. Video je proslavilo celosvětově takřka přes noc a následná, dodnes ceněná alba „De Profundis“ nebo „Litany“ (Metal Blade) jsou neochvějně, a právem, zapsána ve zlatém fondu extrémního metalu.

Následující roky a desetiletí už VADER žijí de facto před diváky. Světovými pódii protřelí Poláci během svých tisíců koncertů a turné hráli se všemi možnými význačnými interprety a jak se zdá, štěstěna v případě neutuchající popularity je jim stále nakloněna. Však aktuálně kotví u největšího metalového labelu Nuclear Blast, který vydal i novou desku „Solitude In Madness“, jež se zajisté zařadí po bok dvou výše zmíněných klenotů. Wiwczarkova skvadra na ní s fenomenálně bubnujícím Jamesem Stewartem, který je konečně i adekvátní náhradou zesnulého Docenta, je jak znovuzrozena a bez pochyb předvádí svou nejlepší práci za poslední roky.

Vader s sebou na turné berou řecké thrashery CHRONOSPHERE kotvící u Century Media a ruské modernisty FALLCIE s hlasem sličné Valentiny Lavrinenko.

Vader
Into Oblivion – https://youtu.be/jVtC6a_YJV0
Shock and Awe – https://youtu.be/C1_SREPVPT0
Reborn In Flames – https://youtu.be/awapgbtvyIg
Never Say My Name – https://youtu.be/nL_LUbr60CA
Solitude in Madness – https://youtu.be/r7B9tuxgvsE
Litany – https://youtu.be/uNVmPrfe08Y
De Profundis – https://youtu.be/FDo0rvLGsI4

Chronosphere
Picking Up My Pieces – https://youtu.be/gAnmdXcAeYU
Brutal Decay – https://youtu.be/7EiezWqDGq8

Fallcie
Parasites – https://youtu.be/oDeXMAyabYs
Nebula – https://youtu.be/ai9h2-W1LOk

Předprodej viz e-ticket výše, dále pak v sítích Ticketportal.sk a v případě Košic také na baru v klubu Collosseum.

Vložil: Buky
18.06.2020