Nekorunovaní lídři post-metalu CULT OF LUNA se skoro po 6 letech vrací do Prahy

CULT OF LUNA (Swe) + BRUTUS (Bel) + A.A. WILLIAMS (UK)
7. 12. 2019
Praha @ Akropolis

Cult Of Luna nepatří mezi kapely, které by složily muziku a šly s ní mezi lidi. Představují celkovou vizi do detailu promyšleného konceptu. Jejich alba tak jsou zážitkem, který koncerty pro jejich vizuální promyšlenost posunují ještě o úroveň výš. Zvukový i světelný design, načasování, rozestavění na pódiu. Vše propojuje idea.
Proto také alba vydávají s odstupem. Však „Liminal“ vyšla 2013, novinka „A Dawn to Fear“ až letos 20. září. V mezičase vznikla pouze osvěžující kolaborace s Julií Christmas (Battle Of Mice, Made Out of Babies, Spylacopa) pod názvem „Mariner“. Má-li švédský sextet čítající duo bubeníků přijít s něčím svěžím, neokoukaným a odhalením předtím neprobádaných míst, to si holt nějaký čas vyžádá. Jedině tak je zaručeno, že Cult of Luna budou i po 20 letech hranice žánru posunovat o kus dál.
Koncepčnost a domyšlenost však neplatí jen pro jejich koncerty a alba, ale i celkovou prezentaci, kde jakákoli šmouha v grafice, úhel snímání fotky nebo jen skřípnutí ve skladbě má své opodstatnění. Cult of Luna prostě myslí dál než ostatní, jsou vždy několik kroků před nimi, a dokonce i před posluchači. Dejte si první minuty z DVD „Years in a Day“ (zde) a pochopíte. Nekorunovaní lídři post-metalu vezou novou desku a skoro po šesti letech se vrací do Prahy.

No necháte si tohle představení ujít, když i předkapely na turné jsou výtečné? Belgičtí Brutus se zpěvačkou a bubenicí Stefanií Mannaerts mají zkušenosti z turné s Chelsea Wolfe a sami už dokáží naplnit evropské kluby, dark-folková podivínka A.A. Williams vám naopak dokáže, že být heavy nutně neznamená nahlas.

Cult of Luna
A Dawn to Fear (album) – https://youtu.be/7GINnbmjU6o
Years in a Day DVD – https://youtu.be/_ubZh-7RJ_Q

Brutus
Cemetery (video) – https://youtu.be/dtj9xx-kXXY
War (video) – https://youtu.be/EBRYSlKDlws

A.A. Williams
Cold (video) – https://youtu.be/d2GV3EyeWUM
Control (video) – https://youtu.be/UWR22IQ_lf0

 

Fb event: www.facebook.com/events/339373653679749/
Předprodej: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/284
Dále pak v sítích Goout, Ticketportal, Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Bar.

Vložil: Buky
03.12.2019