Plzeňská benefice pro GNWP a jasné NE všem formám útlaku!

Pamatuješ ještě plzeňský koncert Úmrtí Sida fest, pořádaný tamními punky, Migesem a S.A.S.? Myslím ten koncert „Pod Lampou“, kde měla hrát Zóna A společně s dalšími apolit punk bandy? Tenkrát se spousty lidí z mé sociální bubliny vůči tomuto kroku plzeňského klubu ohradilo a bylo to více méně velmi dobře, že sice po nátlaku, ale i tak se rozhodli avizovaný koncert u sebe zrušit.

V této kauze jsem se – a to velmi hlasitě – angažoval (stejně jako x dalších) a výsledkem byly spousty obdržených SMS obsahujících výhrůžky smrtí, upálením, zlámaných kostí, páteře a všeho možného. Což mi tedy vnuklo myšlenku jak se stejně hlasitě vyjádřit proti hnusu pravicových názorů, které prorůstají punk, metal i (agro) HC scénou. Vím, že tento model není nic nového a každému z nás přijde normální mít na plakátu GNWP, potažmo vyjádřit sympatie s Antifou a jejich společnou myšlenkou, že rasismus a fašismus a v jedné ruce s populismem, který vytvářejí dnešní pravicové strany, byl, je a bude špatný v jakékoliv podobě. Výroba fanatických dědků, kácení stromů na koleje a rasové útoky jakožto smutný konec těchto porodů nemocných mozků.

Chceme tedy tímto vzkázat všem apolit punks, že ignorovat problémy rasismu a dalších forem útlaku menšin – jak sexuálních tak dle barvy kůže – je prostě nenormální a nevítané. Zrovna v době psaní tohoto článku jsem se dostal k debatě o našem místním, dnes už agro rockovém festivalu, kde si jeden z přispěvatelů lehce povzdychl, že dříve bylo na plakátu tohoto festivalu logo GNWP a již tam není, načež se strhla živá debata, kde jsme byli ve zkratce upozorněni, že pokud přijde týpek s nazi symboly na triku, bude klidně vpuštěn, protože vyloženě nehajluje a je tedy v pohodě. Že kádrování podle hadrů a tetování je blbost a nebudou se toho účastnit. Ok, tohle jsem ještě schopen byť v okleštěné podobě pochopit, byť s tím nesouhlasím, ale argumentace typu, vždyť ty taky zastupuješ organizaci (GNWP) a když s ní přijdeš na tričku, budeš taky vpuštěn…? Tady je ten kámen úrazu a přebírání pravicové politiky i do reálného místního agro myšlení lidí, který jsem měl za pohodáře. Mimochodem stejnou rétoriku používá Trump při označování Antifa jako organizace a zde vidím podobnost a příklon dříve normálních lidí k pravicovému myšlení a populismu.

Chci vám tedy představit náš společný projekt, který jsme dali dohromady s Oskarem (Interpunkce) a pořadatelským DIY kolektivem z Plzně.

Jak jsem již předkládal, není to samozřejmě žádný nový model, ale v rámci plzeňské punkové scény je velmi potřebný, aby měli lidé, kteří mají názory srovnané do normálu a znovu opakuji to pro mne antifašisté jsou, možnost vyjádřit svou podporou nesouhlas s těmito věcmi. Netýká se to jen a pouze Migese a jeho kolektivu a Plzně jako takové, tenhle problém kvete skrz naskrz veškerou kulturou pořádanou apolit pořadateli. Z mého pohledu je to napomáhání krajně pravicovým názorům a to bezesporu, viz zmrd Koňýk, který se netají svými sympatiemi ke Kotlebově fašistické a silně rasistické straně LSNS. Společné hraní s (nejen) těmito kapelami je prasárna a hnus přímo podporující (byť kolikrát od pořadatelů nevědomky) NS scénu a k nim navázané různé spolky, organizace a hnutí.

Pojďme se společně vymezit proti těmhle lidem, zkusme s nimi nesouhlasit formou protestu a to tak, že na každou svou akci požadujte na plakátu logo GNWP nebo Antifa, ABC a jim podobné, zastávající podobné názory a postoje vymezující se proti rasismu, fašismu a veškerým formám útlaku, které jsou dnes tak snadno přijímané většinovou společností a bohužel i našimi známými a přáteli, hrajícími v kapelách nebo pořádajími koncerty.

Plzeňský koncert, na němž 9. října v klubu Belfast (fb událost) vystoupí kapely BAESTIEN, INTERPUNKCE a SLAVERY, bude benefiční a na podporu boje proti útlaku. Na místě bude stánek s merchem GNWP a podobnou tématikou, součástí bude přednáška od Kolektivu 115 a následně proběhne koncert kapel, které bez jakýchkoliv pochybností neuznávají žádnou formu útlaku.

Romat / Matty

#Baestien
#Interpunkce
#Slavery
#gnwp
#fcknzs
#belfastpilsen

Vložil: Buky
03.09.2020