Psychedeličtí krautrockeři z Německa FLYING MOON IN SPACE míří do Plzně

Busking Párty 2021 #7
FLYING MOON IN SPACE (Ger) + TENGRI + LISTER
18.11.2021
Plzeň @ bar U Kylla (Resslova 17)
vstup: 130,-
www.facebook.com/events/4588913364523057

Flying Moon in space byla jednou z kapel, která měla vystoupit na letošním Pilsen Busking Festu a moc jsme se na ně těšili. Bohužel jim do toho vlezlo nahrávání nový desky a svojí účast zrušili… O to větší radost máme, že napodruhé už to vyjde a tito psychedeličtí krautrockeři z Německa 18.11. zahrají v Bar u Kylla! ❤ Lejnap večírku doplní taktéž skvělý atmosferičtí post rockeři Tengri a lokální milovníci kari Lister!

🌑 FLYING MOON IN SPACE (Německo)
krautrock / psychedelic / space / techno
https://flyingmooninspace.bandcamp.com/
www.youtube.com/watch?v=G7E92kv7ogA

Flying Moon In Space je sedmičlenná kapela z německého Lipska, která původně vznikla z několikahodinových volných improvizačních sessions. Mezi formující hudebními vlivy kapela uvádí třeba Dama Suzukiho a CAN, Neu!, Briana Ena nebo Godspeed You! Black Emperor. Flying Moon In Space ve své tvorbě propojují krautrock, psychedelický pop, math-rock i techno. Loňský eponymní debut vyšel na londýnském nezávislém labelu Fuzz Club. Kapela stihla předskakovat jménům jako Elephant Stone, Sweet Relase of Death, Bleib Modern nebo Holy Drug Couple. Track ‚Faces‘ se dočkal remixu Jamieho Stewarta z Xiu Xiu.

🌑 TENGRI
post rock / alternative
https://monketengri.bandcamp.com/

Je tomu už 8 let (!), kdy jsme měli tu čest uspořádat pro Tengri koncert a jejich atmosferickej post rock zažít naživo. Pozvolna rozvíjí své skladby a postupně vrství jednu zvukovou plochu za druhou a než se naděješ lítá Ti hlava od kotníků po strop. Zásadní roli v jejich zvuku hrají housle, který u kapel z týhle scény opravdu nečekáš, ale díky tomu si je fakt s žádnou jinou kapelou na CZ scéně nespleteš. Zatím mají na kontě 3 desky a dvě EP včetně posledního zářezu na smyčci – splitu s neméně skvělými DROM.

🌑 LISTER
crossover / rock / electro
www.listerband.cz
https://soundcloud.com/lister-bandplze

Uprostřed pustiny, v oblasti dříve známé jako Západní Čechy, sešli se jednoho dne tři potulní muzikanti, aby zkusili dělat hudbu tak, jak to v jejich původních klanech nebylo zvykem. Stylově by se jejich tvorba dala asi charakterizovat jako tvrdší rock s elektrem, nicméně dělají vše pro to, aby jim každá škatulka byla malá. „My si kolikrát myslíme, kdovíjakej nehrajem jazz, a pak přinde někdo, že to byl námrd jak od Prodigy.“
Bass & Voice: Da2 (dříve frontman DIVe, basák Jetway, P.V.A.,…)
Guitar & Voice: Prshe (dříve In-Motion, Sick With)
Drums & Electro: Dmitri (DJ Dmitri, Electro-Orient Express, dříve bicí Nazem, Tryzna, 36,6)

Celá akce proběhne v souladu s aktuálními pravidly vydávanými Ministerstvem zdravotnictví, tak se na to prosím připravte a děkujeme za pochopení 😉 Koncert se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Plzně.

Vložil: Buky
15.11.2021