Pushteek oslaví rok existence festivalem s nabitou sestavou

PUSHTEEK FEST
23.2.2019
Brno @ Kabinet MÚZ
start: 16.00

První výročí fungování pražského labelu Pushteek oslavíme v Brně na festivalu, kde mimo interpretů z katalogu labelu vystoupí i několik speciálních hostů.

Line Up:

Bonus & Mary C
Desky „Konec Civilizace“ a „Náměstí Míru“ jsou dnes již evergreeny v českém underground hip hopu. Pushteek dlouho stál o zhmotnění virálních EP’s „Unabomber“ a „Inkognito“. Bonus aka Martin Tvrdý se však nechce topit v minulosti a tak alespoň kývnul na speciální – temnej set s DJkou Mary C.
Bonus & Mary C živě na Klinice

Decultivate
Dlouhou dobu byla na lokální scéně díra po kapelách typu Trap Them, Cursed nebo Sect. To se změnilo s prvním demem tria Decultivate, kde byla patrná inspirace, ale provedení a koncept unikát. Následující opus „Milovat“ (Pushteek #2), který na 12” nadělá z mozku puzzle během 9-ti minut, zároveň nadhodil otázku, co bude dál? Pushteek fest má privilegium představit Decultivate jako kvartet s rovnicí 3 – 1 + 2!
Decultivate – Černobílý svět / bandcamp

Fyasco
Kurva to je tlak! Fyasco je duet z Trenčína, který nezní jako Lightning Bolt nebo Transitional. Do puntíku zapadají do škatulky, která zatím existuje pouze na Slovensku; primitívná zábava! Rozcvička, chugga chugga, metalfetamin! Tina Turner, Black Sabbath a pizza na činelu.
Fyasco – Tina Tarner / bandcamp

Hopes
Pátým releasem na Pushteek labelu bude nová deska Hopes, kteří na podzimním turné potvrdili, že patří mezi nejživelnější kapely lokálního HC/punku. Deska, která měla být venku už v půlce listopadu, nebude k mání ani teď a na merch si nech zajít chuť! Chuť totiž v Brně řeší Pizza Punk!
Hopes – Eyes Stoned Dry / bandcamp

I Am Pentagon
Prvním releasem na Pushteek byla před necelým rokem druhá deska I Am Pentagon nazvaná „265“. Hard core/punk, kterej odkazuje na new school vlnu devadesátých let minulého století s bolestivými texty, jejichž poetika nedá nevzpomenout Karla Kryla nebo Kritickou Situaci a to i přes fakt, že témata songů jsou velmi současná.
I am Pentagon – Teď anebo nikdy / bandcamp

Idea (Ty Nikdy Label)
Speciálním hostem festu je Idea – šéf labelu Ty Nikdy – soused z Prahy 4. Inspirativní postava pro fungování všech labelů na planetě a zároveň raper, jehož hlas je naprosto nezaměnitelnej. Společně s Bonusem a Lavrou rozstřelí striktně kytarovej základ festu.
Idea – Free Wi-Fi / bandcamp

Lavra
Katalogové číslo #4 má na Pushteek labelu Lavra. Okultní duet balancující mezi Sinoia Caves a zednářským rituálem v Eyes Wide Shut. Uchop 33 levelů k osvícení a nech se unášet zpěvem anděla nad ocelárnou s porouchaným intercomem. Jen zasvěcení předáci tuší, ve kterém sektoru se nachází betonový sarkofág s ostatky Aleistera Crowleyho.
Lavra – Eve mixtape / bandcamp

Repelent SS
Skandál z Kožetína! Kukly, plivance, mouka, rachejtle a agresivní fans s plastovejma trubkama, který si nenechaj nic líbit. Kapela, u který musíš být ve střehu už jen kvůli jedinýmu faktu; nikdy nevíš, kdy budou hrát! Kdo zůstane tentokrát ve štau u Špajeru? Kdo z vás je Brutální živočich? Kdo z vás brání EU v Kenvelu?
Repelent SS – Brutální živočich / bandcamp

Vole
„Nikdo Vám Nemůže Dát Tolik Kolik My Vám Můžeme Slíbit“ (Stoned To Death Records)! Vole byli od začátku jasnou volbou. AmRep pro 21. století říznutej pověstí 9 Shocks Terror.
Vole – radio Wave studio session / bandcamp

Event: www.facebook.com/events/1928088970637080/

Předprodej: https://goout.net/en/concerts/pushteek-fest-2019/lclsd/+wrkal/

Prvních 40 lístků za 300,-
Druhá vlna v předprodeji 350,-
Na místě 400,-

Začátek festivalu v 16.00. Harmonogram:

Vložil: Buky
16.02.2019