SNACKTHIEF a MADEBYTHEFIRE společně v Underdogs‘

Kolektiv Underdogs‘ a Fluff Fest uvádí:
SNACKTHIEF + MADEBYTHEFIRE
úterý 29.září 2020
Praha @ Underdogs‘

Úterý 29. září bude v Underdogs‘ s láskou věnované všem outsiderům. Na emo vlně se společně povezou brněnští Snackthief a plzeňáci Madebythefire.

Snackthief jedou v retrospektivním špinavém indie rocku s hardcorovými kořeny. Odkazují se hlavně na kapely takzvané midwest emo scény devadesátých let jako byly Cap’n Jazz, The Promise Ring, The Get Up Kids nebo Cursive. I přes to, že se v Česku jedná v podstatě o okrajový žánr, má hudba Snackthief potenciál svou melodičností oslovit širší publikum. Pod nánosem zdánlivého bordelu a syrového zvuku prosvítají křehké, smutné melodie a texty, které se snaží vyrovnat se středoškolskými traumaty. Jejich nenápadně naléhavá debutová kazeta nahraná v trnavském prostoru Kubik tak funguje jako terapie pro všechny, kteří si ve škole připadali jako mimoni.
https://snackthief.bandcamp.com/album/snackthief
www.facebook.com/snackthf

Společně se Snackthief zahrají stálice české kytarové scény Madebythefire. Kapela svou hudbu popisuje jako instrumentální screamo a i přes zdánlivý protimluv jsou Madebythefire důkazem, že syrové screamo energie lze docílit i bez exaltovaných zpěvů. Instrumentální aranže navíc obohacují o math rockové vzorce a někdy až jazzovou atmosféru. K šestnácti letům existence si v roce 2013 nadělili debutovou desku „Budet“, kterou po čtyřech letech následoval split se spřátelenými emaři Goodfoul (Piper Records / Landmine Alert). Ač vydávání desek dávkují obezřetně, s živým vystupováním se neupejpají a na koncertní pažbě mají zářezy v podobě hraní třeba s My Own Private Alaska, Child Abuse, Meshuggah nebo Off Minor.
https://madebythefire.bandcamp.com
www.facebook.com/madebythefire

fb událost: www.facebook.com/events/616955435849727
předprodej na GoOut.net za 180 Kč

Vložil: Buky
25.09.2020