Underdogs‘ slaví páté narozeniny

kolektiv Underdogs‘ a Fluff Fest uvádí: 
Underdogs‘ 5th Anniversary

1. 10. & 2.10.2021
Praha @ Underdogs

U příležitosti pátých narozenin pořádá smíchovský klub Underdogs‘ dvoudenní hudební festival s prozaickým názvem Underdogs‘ 5th Anniversary. Akce se uskuteční 1. a 2. října 2021 a na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Páteční večer zahájí Rafał Marciniak. Jako člen brněnských kapel Degens nebo Enten og Eller se doposud pohyboval spíše v hlukovějším hudebním spektru, v sólové dráze se však přiklonil k niternějšímu písničkářství s kořeny ve středověkém folku. V Underdogs‘ vystoupí s houslovým doprovodem Tomáše Bolka. Po téměř dvouleté odmlce se na pražská pódia vrátí Oswaldovi. Kapela s originálním pojetím psychedelického rocku, která se mimo jiné nechává inspirovat hudbou ze spaghetti westernů, se rozrostla o třetího člena. Ke Kateřině Malé a Andreovi Rottinovi přibyl Adam Šťasta (Or, Tábor, Dimitar). V pátek zahrají také mistři špinavého punku Kurvy Češi, berlínský punkem říznutý black metal Skeleton Glove, plzeňská parta Boost lavírující na hraně hardcoru a metalu nebo česká death metalová špička Sněť. Z Lipska dorazí hudebnice a performerka Lea Matika, která předvede feministickou, punkově laděnou show na pozadí elektronických beatů. Večer zakončí DJ setem Dominik Pilňáček (známý např. z kapel Parasite Dreams, Autor) pod svým alter egem DJ Zmil.

Sobotní program vykopne fastcorový otloukánek Prügelknabe. V rámci společného turné vystoupí pražské post-punkové trio Bibione a lipská grunge-punková kapela Wrackspurts. Mezi gratulanty se zařadí beatový kazatel Aran Satan a slovenský mc Prezident Lourajder, který sází na znepokojivé ironické verše a zahalenou tvář. Kopřivnická (nově) čtveřice Panenské Plameny do Underdogs‘ přiveze slovutnou kombinaci psychotického post-punku, psychedelického rocku a existenciálního chansonu. Nová deska je na spadnutí, a tak se publikum může těšit na nový materiál. Stejně tak je tomu u mezi Prahou a Orlovou rozkročeným triem Pacino, které syrovými kytarovými riffy úspěšně táhne napříč scénami. Nejdelší cestu na oslavu bude mít chicagský indie rockový kvartet Thompson Springs, na jehož debutové desce „Undertones“ se podílel Pat Sansone z Wilco. Kdo vydrží slavit až do pozdních nočních hodin, může si klást otázky o smyslu života a smrti během temného elektronického setu DJe Whydie? (RARE).

Dvoudenní vstupenky je možné koupit v předprodeji na GoOut.net za 400 Kč.
Zbylé vstupenky budou k dispozici na místě, jednodenní za 300 Kč, dvoudenní za 450 Kč.

Předprodej: https://goout.net/cs/listky/underdogs-5th-anniversary
Událost: www.facebook.com/events/249384563620043

 

Pátek, 1. října:
Rafał Marciniak >> https://stoned-to-death.bandcamp.com/
Kurvy Češi >> https://stoned-to-death.bandcamp.com/we-are-family
Oswaldovi >> https://oswaldovi.bandcamp.com
Boost >> https://boosthc.bandcamp.com
Skeleton Glove >> https://skeletonglove.bandcamp.com
Sněť >> https://snet.bandcamp.com
Lea Matika >> https://leamatika.bandcamp.com
DJ Zmil >> https://soundcloud.com/hkcrlive/total-care-w-zimil

Sobota, 2. října:
Prügelknabe >> https://prugelknabe.bandcamp.com
Bibione >> https://bibione.bandcamp.com
Aran Satan >> https://aransatan.bandcamp.com
Panenské Plameny >> https://panenskeplameny.bandcamp.com
Thompson Springs >> https://thompsonsprings.bandcamp.com
Prezident Lourajder >> https://tynikdy.bandcamp.com/zmie-an-pocity
Pacino >> https://pacino.bandcamp.com
Wrackspurts >> https://wrackspurts.bandcamp.com
Whydie? >> https://soundcloud.com/nothing-is-rare-anymore

 

Vložil: Buky
24.09.2021