Sklady CrimethInc. lehly popelem, spuštěna kampaň na jejich podporu

Ve středu 15. prosince 2021 zničil zásilkový prostor mezinárodní anarchistické iniciativy CrimethInc. Ex-Workers Collective katastrofální požár, který tři velké budovy v centru města Olympia (stát Washington) proměnil ve vyhořelé skořápky. Tisíce knih, plakátů a samolepek byly zcela zničeny, nemluvě o vybavení a dalších zásobách. CrimethInc přišli o všechno co se v prostorách nacházelo, což pro ně představuje obrovskou komplikaci. Aby kolektiv mohl obnovit činnost, bude muset zajistit nové prostory a nahradit vše od zmíněných knih, plakátů, samolepek, přes nábytek, balící materiály až po počítače, tiskárny a mnoho dalších věcí.

„Fungujeme na bázi zcela dobrovolnického provozu. Vždy jsme hospodařili s omezeným rozpočtem a veškerý náš tiskový materiál jsme prodávali za minimální ceny. Děláme to tak už 25 let a podporujeme sociální hnutí, jehož jsme součástí. Nezískáváme žádné granty ani jiné zdroje financování zvenčí. Jsme odhodláni postavit se znovu na nohy a pokračovat v našem poslání, ale potřebujeme pomoc.
Je obzvlášť nešťastné, že k tomu dochází právě teď, kdy jsme na pokraji dokončení kampaně na Kickstarteru na dotisk dvou našich knih. Dobrou zprávou nicméně je, že vzhledem k tomu, že tyto knihy jsou stále ve frontě v tiskárně, nebyly při požáru naštěstí zničeny. A vyjdou tak jak jsme slíbili, hned jak je obdržíme. Je to skličující pocit, žádat teď o *další* pomoc, ale opravdu nemáme jinou možnost.“ uvádí k tomu kolektiv.

Cílová částka už sice byla naplněna, nicméně možnost jednorázově přispět přes přes GoFund Me stále existuje a můžete tak i nadále učinit. Daňově odečitatelné dary lze posílat jednorázově i měsíčně také přímo na https://crimethinc.com/support, přičemž opakované příspěvky pomohou udržet aktivity kolektivu i v následujících letech.

Vložil: Buky
29.12.2021