SOLID DECLINE + SEE YOU IN HELL miniturné


Třetí srpnový víkend se našimi končinami přeženou berlínští SOLID DECLINE (www.myspace.com/soliddecline) a to na pozvání a za doprovodu brněnských SEE YOU IN HELL (www.myspace.com/seeyouinhellthrash).


SOLID DECLINE u nás moc známí nejsou, fandové extrémního HC si ale možná vzpomenou na kapelu s podivným názvem Y, která patřila po skoro celá 90. léta k tomu nejlepšímu z německého fastcore a dotáhla to i na desky na Sound Pollution Rec. a na americké turné. Členové obou kapel jsou prakticky totožní, ale SOLID DECLINE znějí trochu jinak – mixují ve své hudbě vlivy japonského, norského anebo starého amerického hardcore/punku s max. nasazením a solidními nápady/melodiemi. Co zůstalo po Y, jsou inteligentní politické texty, často doplněné komentáři na deskách. Těch vydali SOLID DECLINE už několik a to na labelech Heartfirst Rec. a Thought Crime Rec. (label basáka Thomase) = samostatný singl, split singl se STRONG INTETION, double singl a nejnověji split LP s RUIDOSA INMUNDICIA.
V případě SEE YOU IN HELL bude tenhle výlet jednou z mála možností jak je během léta a podzimu vidět na živo v ČR na prknech, která neznamenají nic – v říjnu totiž odlétají na druhé brazilské turné.

Tady je rozpis společné výpravy:

čtvrtek 13.8.2009, Brno – Vegalité (+ DE TIEMPO PESTE)
pátek 14.8.2009, Rožnov pod. Radhoštěm – Vrah (+ TELEFON, DAŠA VON FLAŠA)
sobota 15.8.2009, Hradec Králové – La Putika (+ SICHERHATE SYSTEM, SAY WHY?)
neděle 16.8.2009, Praha – Motoráj (+ BANDANOS, V.O.H.)

Koncert v Brně je ve vegetariánské restauraci Vegalité (www.vegalite.cz) a svůj premiérový koncert tam odehrají DE TIEMPO PESTE, což jsou 3/4 REAKCE NA ZMĚNU + zpěvák z RESURGO = nová krev brněnského fastcore!

Rožnovské Setkání svobodných duší není jen o hudbě a veškeré informace o něm najdete na www.vrah.cz. Kapela pod názvem TELEFON (www.telepunk.wz.cz) je opravdu ten samý TELEFON, co hrával po celá 90.léta, vydal skvělou LP desku "Háková panenka" a co se před pár měsíci znovu obnovil – tohle byla jedna z nejlepších domácích punkových kapel všech dob a vidět ji znovu v plné síle bude rozhodně stát za to!

V Hradci se hraje v bývalém El Diablu přejmenovaném na La Putika (www.laputika.cz) a dalšími účastníky večera jsou nesmrtelní východočeští raw punx SICHERHATE SYSTEM a ultrarychlé komando SAY WHY? (www.myspace.com/saywhy).

A konečně v Praze je to na trochu míň tradičním místě a to sice na periférii ve Vysočanech v klubu Motoráj (www.motorajclub.cz) a kromě domácích hardcore/punx V.O.H. (bandzone.cz/voh) tady vystoupí i brazilští crossover/thrasheři BANDANOS (www.myspace.com/bandanos), což je úderka ze Sao Paula poskládaná z veteránů místní scény (vč. ex-basáka ROT Alexe), která musí 100% ukojit všechny fans SUICIDAL TENDENCIES, ACCÜSED, CRYPTIC SLAUGHTER anebo DRI!

V době velkých letních festivalů, v době koncertů kapel ze všemožných exotických koutů světa a v době reunionů snad všech kapel z punkové historie, jejichž členové ještě nepovymírali, je miniturné ne moc známé kapely z Německa tak trochu hazardem, ale doufáme, že tuhle kapelu si ujít nenecháte!

 

Rozhovor se SOLID DECLINE najdete tady.