Třetí ročník turnaje UPRIGHT se blíží

Upright – turnaj bojových sportů
20.10.2018
Praha

Už tento podzim, přesněji 20. října 2018, se v Praze uskuteční třetí ročník turnaje bojových sportů Upright. Akce s podtitulem „Anti-racist martial arts tournament“ se nese v přátelském duchu. Bojovníci si změří síly v disciplínách box, Muay Thai, K-1, BJJ a grappling. Pro podrobnější informace sledujte FB stránku a event.

Během předchozích dvou ročníků v Liberci a Praze jsme zažili napínavé souboje, seznámili se s podobně naladěnými sportovci z několika zemí Evropy, viděli jsme skvělou práci rozhodčích i zdravotníků. Měli jsme možnost sledovat light-contact zápasy i tvrdší souboje a pár knockoutů. Někteří účastníci si mohli v spřáteleném prostředí poprvé vyzkoušet skutečný boj v ringu a diváci mohli zažít jedinečnou zápasovou atmosféru.

„Jsme kolektiv lidí, kteří mají zkušenosti s organizací veřejných akcí. Máme rádi bojové sporty a turnajem je chceme přiblížit komunitě, ve které se pohybujeme. Turnaj organizujeme svépomocí, na principech DIY. Je taky aktivitou namířenou proti fobiím šířícím se společností v současnosti. Nemají na něm prostor předsudky vůči menšinám ani macho postoje.“ říká Jan, spoluorganizátor turnaje.

Upright patří do celoevropské neformální sítě turnajů s podobným zaměřením. Letos se bude poprvé konat jako indoor akce. Kde, to bude upřesněno, až se přiblíží datum konání. Už teď ale víme, že pro diváky se brána otevře ve 12:00 a na místě bude kromě boxerského ringu i catering a bar, stánek s merchem a hudba od DJe. Turnaj by měl trvat přibližně do 20:00. Tím však akce nekončí, od 20:30 pokračuje after party se živými kapelami.

Akce je kapacitně omezena a deadline pro přihlašování fighterů je 30. září 2018. Kontaktujte nás na upright2018@riseup.net, veřejný PGP klíč posíláme na vyžádání.

Těšíme se na vás.
Upright Team