Výbušný latinskoamerický ska-punk na Sedmičce

 

TALCO (Itálie) + DOOWHENBLADE

5.února 2010

Praha, klub 007 Strahov

 

V pátek 5. února 2010 klub 007 Strahov v Praze zažije v menším stejně energií nabitý koncert, jako předvedli loni Ska-P v Tesla Aréně. Přijedou totiž italští Talco, kteří zastupují u nás dost oblíbený styl, a to ska-punk řezaný latinskoamerickou náladou.
Přímočarou show podpoří liberečtí Doowhenblade, kteří představují pro Talco ideální support. Jejich mix ska a punku je už osvědčen hraním po celé České republice.
Večírek v nekompromisním rytmu začne na Sedmičce v pátek 5. února v 19:45, končit se bude jako vždy ve 22:00. Lístky jsou v předprodeji k dostání za 220,- Kč a na místě za 250,- Kč.

 

TALCO:

Parta mladých, divokých a nezkrotných rebelů se opět chystá do České republiky, aby předvedla temperamentní jižanskou show, jak je tomu u nich ostatně zvykem. Původně jako ska–corová vznikla tahle kapela na přelomu roku 1999 a 2000. Její členové tehdy natočili live album, ale k zásadnímu přelomu došlo až v roce 2004, kdy se jejich sestava ustálila a pomalu začali se svým rebelským ansámblem dobývat svět. Zatím poslední deska „Mazel Tov“ se ve velmi krátké době dočkala dolisování a hodně rychle tak zastínila svého předchůdce z roku 2006 s názvem „Combat Circus“. Od té doby jsou Talco permanentně na turné a dobývají srdce fanoušků křížem krážem po celé Evropě. Pro jejich hudbu je typický latino ska punk namíchaný s Patchankou, tedy charakteristickým rytmem kultovní kapely Mano Negra. Talco navíc svoje songy obohacují o prvky balkánu, kletzmeru a italské národní hudby, jejíž dědictví považují za nesmírně důležité.  Jejich velkolepou show s tradičním nábojem a divošským nábojem můžete zažít už 5. února v klubu 007 Strahov.

 

DOOWHENBLADE:

Občas si člověk zkrátka uvědomí, že stárne, a když pak vidí tuhle partu mladých kluků a holek, jak do svého vystoupení sází energii jako řezačka na salám, tak mu zůstává rozum stát. Liberec v roce 2005 porodil velmi nadějnou skupinu, která díky nezkrotné dávce entusiasmu letí vpřed jako šíp vystřelený z kuše a vzhledem k tomu, že krajina je otevřená a rychlost nebezpečná, tak se asi jen tak nezastaví.  Doowhenblade jsou každým koncertem zkušenějšími jezdci a na pódiu se otrkali poměrně rychle. Svoji tvorbou brouzdají někde na pomezí ska a punku a jejich žívá vystoupení jsou zábavnou přehlídkou a pastvou pro oči.

 

www.myspace.com/talcopatchanka
www.myspace.com/doowhenblade
www.mightysounds.cz
www.klub007strahov.cz