WORMROT – singapurští grindeři zahrnuli do euro tour i Prahu


WORMROT (SGP) + LYCANTHROPHY + NEEDFUL THINGS
02.03.2017
Praha @ Modrá Vopice

Singapurští grindeři Wormrot vydali loni skvělé album „Voices“. Původně plánované podzimní evropské tour zhatilo pochroumané zdraví členů kapely a bylo přeloženo na jaro 2017. Česká republika původně nebyla vůbec v rozpisu „náhradního“ turné, nakonec se přeci jen podařilo zabookovat den, který se kapela nechávala jako day-off pro odpočinek a dlouhý přejezd z Vídně na holandský Deathfest. Žádný odpočinek se však konat nebude a Wormrot vystoupí 02.03.2017 v pražském kultovním dřeváku Modré Vopici!

Určitě si pamatujete jejich turné s americkou nakládačkou Maruta v roce 2011, to byl též rok kdy se malá undergroundová kapela, vydávající u undergroundového, taktéž singapurského labelu Scrotum Jus Records upsala nečekaně velké firmě Earache a zůstávají jim věrní dodnes. Wormrot vyrostli, o tom žádná. S roční pauzou fungují letos na chlup 10 let a o tom, že to bude v kotli pařák, není třeba diskutovat!

O tom, kdo by mohl z tuzemských kapel zahrát s WORMROT bylo hned jasno! LYCANTHROPHY a NEEDFUL THINGS spojuje víc než jen společný baskytarista! Prvně zmiňovaní Lycanthrophy se představí i s vokalistkou Zdiškou, která díky mateřským povinnostem nebyla dlouho na pódiech k vidění, fůze krátkometrážního power violence a rozvášněného grind coru zanesl Lycanthrophy už leckde po světě, po mrtě sedmipalcích a kompilačkách vydávají zatím jediné dlouhohrající album u francouzského labelu Bones Brigade records.

Pardubičtí Needful Things jsou společně s Ingrowing právem považováni za vlajkonoše českého old school grindu, na scéně jsou už od roku 1995, loni si střihli parádní turné po Asii, kde si mimochodem zahráli i s Wormrot a bylo by fér, kdyby nahráli zase nějakou desku, zvlášť když mají nového skvělého bubeníka!

předprodej/info: http://obscure.cz/en/events
FB event: www.facebook.com/events/1159606007442084
video: www.youtube.com/watch?v=WvZFD_gRM_M