Zann, Mouthbreaker a Parsy O´Hara v Praze a Brně

 

ZANN (Německo) + MOUTHBREAKER (USA) + PATSY O´HARA (Německo)
6.9.2009, Praha – V Jelení
7.9.2009, Brno – Yacht

 

ZANN se bezesporu dají označit za jednu z nejoriginálnějších hardcorových kapel v Evropě a po deseti letech, co už společně hrají, se dá říct, že konečně začínají být doceňovaní. A to přestože jejich hudba rozhodně neoslovuje masy a je potřeba si k ní najít cestu. Chlápci vyrůstali na Unbroken, Chokehold a Born Against a je to z jejich hudby cítit, stejně jako Uranus, Acme, Acrid nebo Reversal of Man. Výsledkem je maximálně smrtící koktejl starého devadesátkového hardcoru, plného záseků a houpavých rytmických riffů s chaotickým emoviolence a brutálním brémským stylem. To všechno s drtivým podlazeným zvukem. Za sebou už toho ZANN mají dost – tři turné po USA, dvě po Japonsku a několik po Evropě. K tomu hromada nahrávek –  velká deska, sedmipalec, demo, splitka s Burial Year, Blame Game, Funeral Diner a Racebannon, trojsplitko s Anger is Beautiful a  Racebannon, čtyřsplitko s Trainwreck, Ghostlimb a Perth Express a nespočet kompilací. Mimochodem, členové ZANN, stojí nejen za berlínským labelem Adagio830, které vydává jednu desku za druhou  (Comadre, Trainwreck, Daitro, Funeral Diner, Nadja, Burial Year….), ale také Vendetta Records, které se podepsalo pod nahrávkami Graf Orlock, Mörser, Mönster,…

MOUTHBREATHER je poměrně nová kapela z amerického Richmondu. Najdeme zde členy dvou emo hardcore kapel Wow, Owls! A the SetUp. Hudebně jde o kříženec energického punkrocku ve středním tempu a starých emo kapel jako byli Rites of Spring nebo Torches to Rome. Na kontě už MOUTHBREATHER mají dvanáctipalec, sedmipalec, split sedmipalec s  Environmental Youth Crunch a s sebou si na turné povezou zbrusu nový desetipalec, stylově vycházející na Adagio830.

PATSY O'HARA je nová krev německého hardcoru. Za rok, který uplynul od jejich posledního koncertu v ČR, se posunuli o hodně dál a začíná o nich být čím dál víc slyšet. Tahle pětice asi nejvíc vychází z moderního hardcoru, jaký můžeme znát od Modern Life Is War atd., ale  klišovité postupy čím dál víc nahrazuje odkazy k crustu a agresivnějšímu punku. Možná na tom má svůj podíl jejich i spřažení s  The Now-Denial, u jejichž kytaristy taky nahrávali novotou vonící desku, která vyšla na Per Koro, a kterou přivezou i k nám.

www.myspace.com/zann
www.myspace.com/mouthbreatherrva
www.myspace.com/patsyohara

www.myspace.com/losercrewbrno