AS FRIENDS RUST pracují na novém albu

Dnes už kultovní americká kapela AS FRIENDS RUST finišuje psaní materiálu pro nové album, předcházet mu ještě v následujících měsících bude dvouskladbové EP. Na pořadu dne je nyní domluvit, kde obě nahrávky vyjdou.

Počátky AFR se datují k roku 1996 v Gainesville na Floridě, ten pravý start se ale konal o dva roky později, kdy je Damien Moyal (Shai Hulud, Morning Again) oživil společně se členy končících Culture, aby ještě v témže roce vydali první EP “The Fists of Time”. V roce 2001 vychází debutové album “Won” a kapela vyráží na turné se Strike Anywhere, jehož londýnská zastávka v Camden Underworld dala vzniknout záznamu vydanému na DVD, kde můžete vidět obě kapely. Ještě před vydáním dalšího EP “A Young Trophy Band in the Parlance of Our Times” (2002) Damien z kapely odchází a kapela se po odehrání dalších koncertů po USA, Kanadě i Evropě rozpadá, resp. dává vzniknout nové kapele Salem. V následujících letech (2008, 2011, 2015) se AFR dávají příležitostně dohromady na několik reunion koncertů.

No a ať už jste je viděli v ČR či jinde, můžete se připravit na další možnost vidět je živě. A to i s novým materiálem, o kterém Damien říká, že je perfektní směsicí syrovějšího, energického a melodického hardcore oscilujícího někde mezi Coffee Black érou a pozdějším obdobím během “Won” či “Young Trophy Band“, a že je svěžím a čerstvým pojetím oněch familierních i dnes nostalgicky vyznívajících melodií. To co definovalo zvuk a duši AFR je opět zpátky.

Vložil: Buky
10.01.2019