Novinky z tuzemské scény: crust, grind a punk rock

Podivná doba se sice těžce podepsala na kulturním životě, nicméně tep tuzemské hc/punk scény stále živě pulzuje a živá voda v podobě koncertů a otevření klubů se snad už přehupuje přes okraj nedávno ještě značně vzdáleného kopce. I přes značně nepříznivé okolnosti jsme měli stále možnost vítat v našich zanesených sluchovodech nové nahrávky a detekovat nové kapely a zajímavé projekty. A pokračujeme v tom i nadále, pojďme se podívat na další tři.
Šternberská crust punková kapela BI-LA KAIFA vypustila ve formě videoklipu nový song z připravovaného LP splitu s Haters. Skladba se jmenuje “Akcja” a najdete ji tady. Splitko v nákladu 250ks má vyjít během podzimu v kooperaci tuzemských labelů. V případě zájmu o spolupráci při vydání kontaktuj bi-la.kaifa@email.cz.
Debutní album evolučních grinderů INSISTENT vyjde 13. června na CD a 13. září na LP. Jmenovat se bude “Disease” a najdeme na něm 13 válů v ostrém tempu, které budou chutnat zejména fanoušům Nails, Magrudergrind, Rotten Sound nebo Napalm Death. Vychází u L´inphantile Collective.
Další věcí je debutové album “Ra-dost” punk rockové kapely BEZ ŠANCE, vydané k 7. výročí jejich existence. Nahrávka obsahuje 12 písní  s celkovou stopáží 35 minut. V tvorbě se objevují motivy textu či hudby jiných autorů, konkrétně Booze & Glory nebo Johnny Cashe. Na CD vyšlo 1. května u Cecek records a pokud to opatření dovolí, křest by mohl proběhnout 12.6. v Polici nad Metují za přítomnosti spřízněných kapel Houba, Supertesla a Blank Out.

Vložil: Buky
21.05.2021