OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP se vydávají k tajemné Selenopoli

Již měsíc po vydání svého kolaboračního alba „Eclipse One“, nahraného společně s polskou skupinou Bön, přichází nezastavitelný psychedelický kolos OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP se svou již třetí řadovou deskou „Selenopolis“. Ta je opět koncepční – tentokrát jako mystická cesta skrze podivný čas a prostor. Devět skladeb sleduje cestu od zavržení profánního světa až k apoteóze, která se nalézá uvnitř chrámu v ruinách města ztraceného v bažinách.
Na rozdíl od přechozích alb je „Selenopolis“ zcela netradičně nahraná na akustické nástroje a jde o úplný odklon od dřívějšího zvuku kapely. V sestavě rozšířené o perkusistu se místo elektrických kytar objevuje akustická kytara a loutna, místo bicí soupravy blízkovýchodní doumbek, tamburíny a šamanský buben. Skupina také poprvé ve větší míře využívá vokály a celé plejádě netradičních nástrojů vévodí altová příčná flétna. Okolnosti vzniku alba vysvětluje přímo Olaf Olafsonn: „Selenopolis poměrně paradoxně vytvořil covid. Místo hraní koncertů jsme se zavírali na venkově a mohli tak nerušeně celé dny a noci objevovat sonické možnosti nástrojů, které nám do té doby nebyly tak blízké, a skládat novou hudbu. Zhudebnění archetypálního příběhu o cestě k zapomenutému městu byl už jenom další krok.“
O velkolepé grafické provedení alba, které je u kapely tradicí již od epického dvojvinylu „Feathers of Oblivion“, se opět postarala dvorní vizuální umělkyně kapely Aneta Irma Lammrová. Album bylo nahráno z větší části živě během dvou dnů ve studiu Golden Hive u Amaka Goldena a vyšlo digitálně na všech majoritních streamovacích platformách na zimní slunovrat (bandcamp, Spotify, iTunes). Velkorysé vinylové vydání bude následovat během zimních měsíců.

Vložil: Buky
28.12.2021