Padáme i na tvou hlavu: vyšla kniha o squatech a klubech v Praze

Padáme i na tvou hlavu – tak se jmenuje nová kniha, graficky i obsahem pojatá jako typický fanzin z devadesátek, která v textech a fotografiích zachycuje jedinečnou atmosféru zaniklých squatů, alternativních center a klubů v Praze a představuje tak desítku nejvýraznějších míst spjatých a kulturní a společenskou alternativou v hlavním městě po roce 1989, jmenovitě: klub 007, Buďánka, Cibulka, Zlatá loď, Sochorka + Papírna, Black Hand, Ladronka, Propast, Medáci a Milada.
V knize ožívají vzpomínky pamětníků z jednotlivých míst: Petra Syrového z břevnovské Ladronky, Michala Schwuba z žižkovské Propasti, Davida Adamce ze Zlatá loď, Michal Kouďa a Martin Juráček z košířské Cibulky, Ivo Mathého, Jakuba Hradilka nebo Husara z Buďánek i ze Sochorky, Martina Skalského ze střešovických Medáků, Radek Wollmann a Matouš Svoboda z Milady nebo Petr Bergmann z Black Handu. Doprovázejí je bezmála čtyři stovky fotografií od třiceti fotografů, plus plakáty, pozvánky, kresby a koláže, ukázky z komiksů a fanzinů, výstřižky z dobového tisku, atd.
Plánovaný křest v klubu 007 za účtasti Kurvy Češi, Frau Zwei a Oswaldovi byl kvůli šířícímu se viru odložen, takže snad na jaře. Knihu lze zakoupit ideálně přímo od vydavatelství Pulchra.

Vložil: Buky
02.12.2021