Punkový svět opustil Ken Chinn, frontman SNFU (1962-2020)

Ve věku 57 let zemřel Ken Chinn aka Mr. Chi Pig, frontman kanadských SNFU. Ken se narodil v říjnu 1962 jako druhé nejmladší dítě z celkových 12 německo-čínským rodičům, během 80. let se pak stal jedním ze základních stavebních kamenů hardcore punkové scény v Edmontonu. Tamní Society´s No Fucking Use spoluzaložil v roce 1981 s dalšími dvěma členy punkrockové kapely Live Sex Shows, bratry Belkeovými, s nimiž se dříve seznámil skrze skateboarding. Po rozpadu kapely v roce 1989 se Ken stěhuje do Vancouveru, kde pokračuje v projektech The Wongs a Little Joe a kde se také dostává do spirály drogové závislosti. Ken rovněž otevřeně vystupuje jako homosexuál v době, kdy se to ještě příliš nenosí ani v punkových kruzích.
V roce 1991 (oficiálně tedy v červnu 1992) tam pak dává znovu dohromady SNFU. Další éra kapely trvala do srpna 2005, kdy několik různých okolností vedlo k dalšímu rozpadu. Jedním z důvodů byly i Chinnovy zdravotní problémy, jež v kombinaci s drogami, depresemi a chudobou vyústily v situaci, kdy se Chinn ocitl na ulici a bez domova.
O dva roky později se SNFU dávají opět dohromady, v březnu 2010 pak o Kenovi vychází dokumentOpen Your Mouth and Say… Mr. Chi Pig, odhalující mj. jeho problémy s drogami a schizofrenii. Následující rok se nesl ve znamení rušení koncertů kvůli Kenově opakovanému zápalu plic. SNFU pak občasně fungovaly a nefungovaly a procházely změnami sestav, v nichž se objevovali muzikanti z Real McKenzies, Front Line Assembly, UK Subs i Total Chaos, na kytaře zaskakoval i manažer Green Day. V listopadu 2019 pak Chinn v rozhovoru pro magazín BeatRoute uvedl, že mu byla diagnostikována lékařská prognóza, podle níž mu zbývá měsíc života. SNFU na svém kontě zanechaly osm alb, dva živáky a hluboký zářez na pažbě skate punkového žánru. R.I.P.

Vložil: Buky
17.07.2020