Scéna, která neumírá: Ian Glasper vydává novou knihu o britském punku

Veterán UK punk scény Ian Glasper (ex-Warwound, Burnside, Flux Of Pink Indians, Human Error, Stampin Ground, Suicide Watch či Decadence Within) vydává 7. prosince ve spolupráci s Earth Island Books svou další knihu. Jmenovat se bude „The Scene That Would Not Die“ s podtitulem „20 Years of Post-Millennial Punk In the UK“.
Od začátku milénia se toho odehrálo mnoho, např. nastoupil internet a sociální média, což naprosto změnilo nejen způsob komunikace s kapelami, ale i samotný poslech a vytváření hudby. V posledních letech pak zase Brexit a aktuálně koronavirus poněkud potlačily i živou hudbu – punk se ale nadále přizpůsobuje a přežívá a tato kniha zachycuje jeho tvrdé odhodlání jej vytvářet dál a formovat i v takto nepříznivě nakloněných časech. Glasper v knize nabídne rozhovory se 111 UK kapelami posledních 20 let a probere výzvy, kterým čelily, překážky, které musely překonat, a cestu, kterou se musí vyvíjet, aby jejich hlas stále zůstal v těchto dobách relevantní. Po přečtení této knihy má čtenář/ka pochopit, proč je UK punk scénou, která nikdy nezemře. Obal zdobí fotka z koncertu anglických In Evil Hour a prvních 100 kousků limitované edice bude ručně číslovaných, s podpisem autora a exkluzivním setem záložek. Kniha následuje jeho docela nedávné „Contract In Blood: A History of UK Thrash“. I u nás už vyšly jeho dřívější knihy „Burning Britain“ (2010) a „The Day The Country Died“ (2012), o jejichž překlad se postaral Jehuda (Just Wär, Demarche) a o vydání Papagájův Hlasatel.
Abychom ještě aktualizovali Glasperovu hudební činnost, momentálně působí v nové kapele ZERO AGAIN, kterou představujeme tady.

Vložil: Buky
12.10.2020