V0NT vydávají debutové album Rovnost

Pražským elektronickým zakuklencům V0NT po několika kratších nahrávkách právě dnes vychází první velká deska s názvem „Rovnost“. Za ním se ukrývá temná dystopická koláž chladných industriálních beatů, noisových ploch a k nepoznání zmutovaných samplů z obskurních punkových a metalových desek. Jak je u V0NT zvykem, deska vznikala okolo stolu plného samplerů, synťáků a bzučících efektů a pro inspiraci se kapela ponořila na odvrácenou stranu lidských rozhodnutí. Pracuje s tématy jako strach, vina, víra, přežití nebo vůle ve vyhrocených životních a dějinných situacích. Ostatně, název „Rovnost“ odkazuje k názvu někdejšího pracovního lágru v Jáchymově, předchzí info vč. ochutnávky v podobě klipu „Paleček“ najdete tady. Na vinylu a digitálně vydávají labely Stoned to Death a Rope or Guillotine, stream je k dispozici na bandcampu.
V0NT vznikli v roce 2015 a doposud vydali tři split nahrávky s pražským rapperem Ghettoblasterem, elektronickým producentem Mollym a experimentální sludge-hardcore kapelou Crevasse. Na vinylu a di

Vložil: Buky
10.12.2021