Bad Luck Rides On Wheels – s/t

Typ: CD
Rok vydání: 2009
Label: Wifanega Records
Délka: 77min
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Stoner / sludge. Tenhle styl se nám u našich západních sousedů nějak rozmáhá. A rozhodně se dá říct, že co nová kapela, to luxusní kousek. Parta profláklejch tváři, který to brousili nebo stále brousí v kapelách jako Wojczech, Idiot Savant nebo Who´s My Saviour, nahrála osmisongové album v průběhu let 2008 a 2009 a závěrečnou lahůdkou je mastering od chlápka jménem Mell Dettmer, kterej pracoval na albech kapel jako Sunn O))) nebo Boris.

Soundtrack k apokalypse. Nebo kdo má radši úchylárny typu – domácí odpolední nuda s Tramalem v jedné ruce a s obalem tohodle CD v druhé. Čas plyne. Nic se neděje, prostě nic (zdravím Kubánce ;-))). Místama některý songy frčej (neber to doslova, pokud v tomhle stylu skladba jede nebo frčí, znamená to rychlost tvýho kroku na cestě do ordinace krvavého dentisty ..) jako na posledním albu -16-, ale větší část skladeb okupuje psychedelické tempo baskytary s kvílivou ubíjející kytarou anebo dokola se opakujícím riffem. Čest vyjímkám. Temná atmosféra, minimum zpěvu a když už zpěv, tak ženský zaklínací hlásek, kterej navodí ještě hrubší prožitek. Prostě deska pro fajnšmekry. Black Sabbath. Old School Death Metal. Sludge / Doom / Drone.

Celá tahle nádhera je zabalená v digipacku se speciálním kartonovým přebalem (něco jako poslední CD Balaclavy). Na DVD najdeš 6 songů z alba a k nim profi natočené klipy ze živých vystoupení. Teprve po shlídnutí DVD se s tímhle albem dostaneš úplně do jiné dimenze. Nevím čím to je, ale fakt mě to baví víc, když u toho koukám na ty videa. Super.

Tracklist:

1. Hollow 06:43

2. Breathe 08:59

3. Lost / Kept 05:10

4. Shrapnel # 6 11:41

5. Divide 08:16

6. Capture 11:45

7. Negotiate 09:24

8. Garden of Bones 15:56

9. DVD:

10. Breathe / Release

11. Negotiate / Capture

12. Shrapnel # 6

13. Divide