Braindead – Priceless Trash

Typ: CD
Rok vydání: 2015
Label: DIY
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak zaprvé bych si město Jičín asi nikdy nespojil s žádnou hardcore kapelou a už vůbec ne tak stylově vyhraněnou a kvalitní jakou určitě Braindead jsou. Ale zmýlená neplatí. Takže si k Jičínu poctivě přišpendluju nálepku thrash a až pojedu s dětma za Rumcajsem, tak si na 100% vezmu do auta ku poslechu právě novou nahrávku, kterou je desetisongové album „Priceless Trash“. A samozřejmě při poslechu a psaní recenze pečlivě lustruju tuhle poměrně mladou kapelu (vznik v roce 2011) a dávám si střípky dohromady.

Jejich první nahrávkou bylo EP „Against The Magnets“. Slušný na prvopočin, ale přece jenom u „Priceless Trash“ je znát výrazný posun co se týče zvuku i designu celého alba. Stylově se vám dostane klasického thrash / crossoveru s nádechem hardcorovosti. Takže samozřejmě hopsavky alá Suicidal Tendencies, ale taky řádná porce Municipal Waste. Deset válů uplyne rychle jako voda a protože mám CD ku poslechu v autě dávám si tuhle porci lokálního crossoveru poměrně často. Sice mě trochu za uši tahá takovej ten typicky jakoby na sílu afektovanej frázovanej zpěv v angličtině, ale v rámci stylu je vše naprosto v pořádku. Takže nejenom hrubej thrash / hardcore v podání kapel jako Lahar atp. je v české kotlině k dostání. Braindead určitě sluší přirovnání k takovejm kapelám jako Exorcizphobia nebo Catastrofy nebo Acid Force. I když u těch dvou posledních je to jenom hrubé přirovnání, páč Braindead přece jenom jedou víc ten hopsavej crossover plnej změn než přímočarej thrash nátěr. Jakože hodnej metal ok?

Respekt a omluva v jednom. Opět mi sakra dlouho trvalo, než jsem tuhle recenzi sepsal. Nebudu se vymlouvat, prostě nestíhám. Přitom jsem tohle album slyšel už tolikrát, že ho znám skoro nazpaměť. Takže le pardon putuje do Jičína. Určitě tuhle kapelu nenechte bez povšimnutí!

Tracklist:

1. Stay Free

2. Cheers For Beers

3. Priceless

4. Mindtamer

5. Youjizz

6. Mask Of Truth

7. Athletic Sucks

8. Let Steam Out

9. Sunday Waves

10. Shred Box