Bridge To Solace – Kingdom Of The Dead

Typ: CD
Rok vydání: 2004
Label: Let It Burn records
Délka: 17:27
Autor: Semai
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Toto v pořadí druhé album budapešťských Bridge to solace začíná ženským ´operním´ vokálem, na můj vkus až moc dlouhým, ale chlapci zřejmě věděli, proč tam je. Je nutné dodat, že perfektně kontrastuje s druhou skladbou. Ta má název Believe a jsou z ní poznat staří dobří BtS. Podlazenou kytaru doplňují sóla, za které by se nemuseli stydět ani AC/DC. Celá věc pomalu přechází do melodické houpavé části, kteoru celá skladba končí. Následuje Kingdom of the dead, po které je pojmenováno celé album. Od prvních tónů můžu říct, že jde o nejrychlejší začátek, který jsem od nich slyšel. Celá věc opět přechází do pomalé pasáže s ženskými vokály, kterými také končí. Už chápu, proč sami říkají, že toto album je metalovější než Of bitterness and hope. Mosh pasáže podrývá podlazené sólo a celá věc zní pěkně nasraně. Výborný song.

Čtvrtá píseň je docela překvapení. Začínají ji staré známé ženské vokály, ve skutečnosti se však jedná o píseň Will you rewrite history with me? z alba Of bitterness and hope, jen jinak zahranou. Je zde mnohem více sól a celý projev nově doplňují ony ´operní pěvkyně´. Je to hezké, ale dost mě to zklamalo.
Poslední vál má název In search of a dle očekávání je to opět nářez plný sól a hudebních zvratů.

Probráno jedno po druhém musím říct, že mě Bridge to solace dost zklamali. Za rok a půl udělat tři nové věci (první song je intro, čtvrtý je remake), sice perfektně zahrané, s novým zvukem, ale i přesto se mi to zdá krapet málo. Nicméně určitě stojí za to si toto CD poslechnout a fanouškům udělá určitě radost.

Tracklist:

1 Prologue: Enter The Gates Of The Living Dead 1:41

2 Believe 4:00

3 Kingdom Of The Dead 4:40

4 Will You Rewrite History With Me 3:09

5 In Search Of 3:59