Climax – … první varování !!!

Typ: CD
Rok vydání: 2005
Label: D.I.Y.
Délka: 27:41
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Českobrodský pankáči Climax hrajou od roku 2002, v klasický čtyřčlenný sestavě (zpěv, kytara, basa, bicí) a tohle je jejich první album. Nabízí celkem 13 skladeb rychlýho punku, kde nejdelší vál má 4 minuty a většina ostatních se pohybuje v rozmezí minuty a půl a dvou a půl, což je u chaospunku nebo pogopunku tak akorát. Když se do toho kluci opřou, tak to sype pěkne od podlahy, rychle, jak to má bejt. Nemalou vadou na kráse je zde ovšem zvuk, kde je zpěv vyzdviženej hodně do popředí, samozřejmě na úkor ostatních nástrojů. Což je podle mýho dost škoda, výsledek by pak zněl nepochybně líp. Od textový části nečekejte žádný velký moudra ani složitosti na přemejšlení, tady jsou klasický přímočarý punkoviny proti komerci, útlaku, zabíjení zvířat (určitě jeden z nejlepších válů tady), americkýmu snu, válkám, policejnímu státu atd. Všechny si je můžete přečíst v bookletu, ve kterym najdete i barevný fotky kapely.

Ale vraťme se k hudební stránce: CD přináší svižnej punk se střídáním sloka-refrén-sloka-refrén, kterej na jednu stranu nepřináší nic novýho, na stranu druhou je ale právě tohle to, co hodně pankáčů vyhledává – pro ně budou Climax určitě správná volba. Kladem pro mě je, že je v tom místama slyšet i inspirace starejma českejma kapelema (songy Závislost, Válka a hlavně Zajištění života – sakra není tohle něcí cover? Něco mi to dost připomíná…), ale v dnešní době, kdy je konkurence domácích kapel fakt silná (zaplaťpánbůh), bohužel nemůžu napsat víc, než se jedná o průměrnej punk, kterej se zatím asi na vrchol neprotlačí.

Každopádně na další album jsem celkem zvědavej, myslim že bude zas o stupínek lepší. CD si můžete koupit přímo od kapely za 100,- kaček.

Tracklist:

01. Jejich cíl

02. Svoboda

03. Komerce

04. Závislost

05. Válka

06. Stáda

07. Americkej sen

08. Leader of the fucking...

09. Policejní stát

10. Zajištění života

11. Stop zabíjení zvířat

12. Tak už dost!

13. Bisexuál