Coldblooded Fish – With the Fishes

Typ: CD
Rok vydání: 2016
Label: Support Underground
Délka: ?
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Debutní nahrávka mladé thrash kapely z Prahy. Coldblooded Fish a jejich pětisongové „With the Fishes“. Hodně aktivní kapela, která vznikla v roce 2015 a za tu dobu odehrála již přes 50 koncertů a tohle CD je zatím jejich jediným oficiálním zářezem.

A jak už to u debutních nahrávek bývá, i tahle trpí jistými porodními bolestmi. Zvukově je to takové celé ploché, neslané a nemastné, přitom stylově i nápady by to s lepším zvukem asi šlapalo mnohem líp. Každopádně pokud zapátráte po původu nahrávky, bude vám poté asi vše jasné. Nahráno ve studiu Classic Praha Radio, což je rádio, které hraje klasickou vážnou hudbu. Hm tak asi nebylo kde jinde nebo to spíš bylo pro kluky asi nejdostupnější. Každopádně bych pro příští nahrávku rozhodně přemejšlel o něčem jiném.

Pět válů je pro tuhle debutní narávku v podobě CDEP asi tak nějak akorát, aby se vám kapela představila a vy jste dostali takový jakýsi přehled. Thrash čerpající z osmdesátkovejch vzorů. Sem tam sólo, který se jakoby objeví odnikud, což celé nahrávce moc neprospívá, sem tam se vám nějaká pasáž vryje od paměti. Zpěv je takovej zahuhlanej řevokřikot. Ale to bude zřejmě taky tím, kde nahrávali.

Každopádně nechci tuhle nahrávku jenom shazovat (i když to tak celou dobu vypadá). Držím klukům palce a jsem fakt zvědavej na nějaký novější počin. Kapela je, jak jsem již někde na začátku napsal, hodně aktivní a i přes personální změny (naposledy letos v červnu) dál šlape a v plánu má i pro letošní podzim spoustu koncertů.

Tracklist:

01. Underground Is Rising

02. Fishing Machine

03. Thrash & Beer

04. Time To Go To Sleep With The Fishes

05. St. Valentine's Day Massacre

Vložil: Buky
22.08.2018