Conquestio – Nářek

Typ: CD
Rok vydání: 2017
Label: Cecek Records
Délka: 30:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Mno tak tohle je debut jako řemen! Pardubická hardcore / crust kapela Conquestio vydala v lednu letošního roku tuhle nahrávku s názvem „Nářek“ bez nějakého většího halé a o to více překvapila. Sice mi opět trochu trvalo, než jsem se dopracoval k napsání recky, ale vězte, že jsem cédlo poctivě nespočetněkrát poslouchal. A to jak fyzický formát tak kapelou pověšené celé album, které je k dispozici na YouTube.

Conquestio vznikli v roce 2009 na troskách tehdy poměrně známé kapely Life Possession. Po několika kompilačních válech a demáči se tedy cca po 7 letech existence dočkali plnohodnotné nahrávky. 12 válů na ploše 29 minut. Nahráno ve studiu Street Sound, které sídlí přímo v Pardubicích a kde nahrávají žánrově pestré kapely (od punku přes hardcore až po grind), což možná zvukově na téhle nahrávce je znát. Přece jenom bych čekal jakoby větší špínu, ale to jenom takový malý postřeh, žádná kritika. CD vyšlo pod křídly tuzemského labelu Cecek Records a je k dostání za lidové kilo. Zajímavostí je, že další verze, kterou si můžete pořídit, je flash disk. Pojďme ale k produkci samotné. Slušně namixovaný hardcore se šlapavými crust bicími a thrash kytarovými vyhrávkami. K tomu nekompromisní uřvaný uragán v podání zpěvačky Terezy. Texty v čestině. Pokud chcete nějaké přirovnání tak dejme tomu tuzemská kapela Hiroshima Nightmare (méně thrash vlivů) nebo Conoped. Možná trochu starší tvorba Stolen Lives je z Conquestio také hodně cítit. Prostě taková tuzemská hardcore / thrash klasika. Naživo to bude na 100% totální masakr.

Ještě trocha omáčky kolem obalu atd. Obal je taková klasika. Neurazí, ale taky nijak nenadchne. Prostě pokud po tomhle CD vyloženě nejdete, tak ho lehce v distrech minete. Navíc je celý obal zpracovaný hodně do tmava a přiznávám se, že v mým věku už mám problém tmavý text na ještě tmavším podkladu vyluštit. Každopádně jak už jsem výše podotknul, tohle CD je za více než lidovou cenu a určitě se kvůli němu vyplatí vydat pátrat a hledat do bludiště internetu a případnou koupí podpořit kapelu samotnou.

Tracklist:

1. Na obzoru beznaděj

2. Jsou kolem nás

3. GNWP

4. Loutky

5. Už nikdy

6. Kladivo na čarodějnice

7. Jsem vinen

8. Opilí vrazi

9. Fear

10. Obloha padá

11. Přírody pláč

12. Hledáš

ztrácíš