Exorcizphobia – About Us Without Us CD

Typ: CD
Rok vydání: 2018
Label: Support Underground
Délka: 35:30
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Trochu se zpožděním (od první data vydání) se dostávám k poslechu zbrusu nové studiovky trutnovské thrash / hardcore kapely Exorcizphobia. Album se jmenuje „About Us Without Us“ a o vydání se postaral velice aktivní tuzemský label Support Underground (všechny tituly rozhodně doporučuji!).

Album se nahrálo již ke konci roku 2017 v Pulton Studiu a najdete na něm devět skladeb .. ha! .. rozhodně ne přímočarého thrash metalu. A to je podstatná a zásadní změna oproti předchozím nahrávkám téhle východočeské smečky. Už obal i název celého alba dávají zapomenout na klasický thrash metal plný plechovek od piva, radioaktivních zombíků a klasických thrashových klišé. Tak texty měli Exorcziphobia vždycky kvalitní, ale na tomhle albu jsou dotažené dalo by se říci k dokonalosti. Sociálně-kritické glosy ze života. A to se cení! Jednotlivé skladby jsou promakané a plné zajímavých postupů a rifů. Jako by se kapela měla potřebu zklidnit a vyloženě si hraní užít. Takže z rychlejších vypalovaček se plynule přechází v delší vyklidněné songy, které potěší ucho nejen posluchače ortodoxního metalu, ale své fanoušky si tahle deska mám za to najde napříč undergroundovou scénou. A naopak .. např. z parádní balady „Gypsy Rocknroller“ skočíte rovnou do rozjetého válu „Beggars of Today“, který vás donutí zamoshovat si po pokoji a ihned poté si dáte voraz s válem „Time Does Not Heal“, což pokud jsem tvrdil o songu „Gypsy Rocknroller“, že je balada, tak tenhle vál vás svým tempem zřejmě uspí, což ale nemyslím nijak zle. Každopádně během těhle tří vyjmenovaných válů poznáte dokonale Skořího hlasovej rozsah. Respekt!

Nejsem úplný znalec a milovník cross-over thrash spolků současnosti i historie, ale vsadím svoji levou botu (celkem zánovní a zatím ne moc smrdutá …), že tohle album do sbírky zařadí jak posluchači kapel Nuclear Assault či Wehrmacht, tak hardcore fans D.R.I., Suicidal Tendencies či Voivod. Kvalitní tuzemský hardcore / thrash počin!

Tracklist:

Lost Again

Planet-Penitentiary

Relationshit

Gypsy Rock'n'roller

Beggars Of Today

Time Does Not Heal

About Us Without Us

Just One Shot

The Rats In The Walls