Fields Of Locust – Subtopia

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: DIY
Délka: 56:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK
Spolu s Dala Sun minulý měsíc také projeli (napsal bych prosvištěli, ale vzhledem k hudebnímu stylu obou kapel a hlavně jakým způsobem a s jakou zodpovědností proběhlo jejich tour ..) jejich řečtí kolegové Fields Of Locust. Kapela nejen kamarádsky svázaná s Dala Sun, ale hlavně hudebním projevem těméř totožná, která sídlí v řeckem měste Patra z. Subtopia album vyšlo již v roce 2010 a byť je „staré“ i v dnešní záplavě nových alb a nových kapel dokáže zaujmout. První čeho si všimnete je kvalitní grafické zpracování i provedení obalu samotného. Luxusní digipak s neveselou grafikou. A tak jak vypadá obal, zní dobře i celá nahrávka. Šest dlouhých sludge / stoner opusů s post rockovými momenty. Fields Of Locust bych nerad k čemukoliv přirovnával. Dalo by se (asi), ale jejich hudba je téměř řecky typická, skoro cejtíš to krvavý slunce, rachot rozbouřenýho moře a kamenitý pláně nebo naopak vyklidněný a vylidněný písečný pláže, lenivý plynutí času. Asi to mají v genech. Kvalita a originál. Narozdíl od spolků, který se v tomhle stylu vyžívaj a zaobíraj temnou stránkou lidství, je tahle deska až skoro optimistická. Samozřejmě ne textově, to je jedna velká deprese, ale hudba není na podřezání žil, spíš dává prostor k přemejšlení. Prostě vzít flašku tvrdýho chlastu, sednout na pláž nebo na útes, čumět na zapadající slunce a užívat si pomale plynoucí tempo Matky Země. Tak to může udělat skoro každej Řek. My se musíme spokojit s vejletem na Lipno nebo vyrazit lanovkou na Ještěd. I tam vás, ale Fields Of Locust dostanou svojí atmosférou.

Spolu s Dala Sun minulý měsíc také projeli (napsal bych prosvištěli, ale vzhledem k hudebnímu stylu obou kapel a hlavně jakým způsobem a s jakou zodpovědností proběhlo jejich tour ..) jejich řečtí kolegové Fields Of Locust. Kapela nejen kamarádsky svázaná s Dala Sun, ale hlavně hudebním projevem těméř totožná, která sídlí v řeckem měste Patra.

Subtopia album vyšlo již v roce 2010 a byť je „staré“ i v dnešní záplavě nových alb a nových kapel dokáže zaujmout. První čeho si všimnete je kvalitní grafické zpracování i provedení obalu samotného. Luxusní digipak s neveselou grafikou. A tak jak vypadá obal, zní dobře i celá nahrávka. Šest dlouhých sludge / stoner opusů s post rockovými momenty. Fields Of Locust bych nerad k čemukoliv přirovnával. Dalo by se (asi), ale jejich hudba je téměř řecky typická, skoro cejtíš to krvavý slunce, rachot rozbouřenýho moře a kamenitý pláně nebo naopak vyklidněný a vylidněný písečný pláže, lenivý plynutí času. Asi to mají v genech. Kvalita a originál. Narozdíl od spolků, který se v tomhle stylu vyžívaj a zaobíraj temnou stránkou lidství, je tahle deska až skoro optimistická. Samozřejmě ne textově, to je jedna velká deprese, ale hudba není na podřezání žil, spíš dává prostor k přemejšlení. Prostě vzít flašku tvrdýho chlastu, sednout na pláž nebo na útes, čumět na zapadající slunce a užívat si pomale plynoucí tempo Matky Země. Tak to může udělat skoro každej Řek. My se musíme spokojit s vejletem na Lipno nebo vyrazit lanovkou na Ještěd. I tam vás, ale Fields Of Locust dostanou svojí atmosférou.

Tracklist:

1. The Province of Thieves 08:59

2. Wolves ... 06:23

3. ... Under a Hunter´s Moon 08:57

4. An Entrance Into Altered Mindtrips 09:42

5. Momentary Lapse 09:41

6. Fog 14:10