Fuckadies – You´re The Bunny, I´m The Beast

Typ: CD
Rok vydání: 2005
Label: Subversiv
Délka: 37:30
Autor: Suicide
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tahle parta švýcarských krasavců mě totálně odrovnala už před lety svým mixem garážového punku a 60’s beatu. Tehdy jsem je měl možnost poprvé vidět na živo v jednom už dávno neexistujícím strakonickém klubu.

Od tohoto prvního setkání kapela vydala 3 alba a odjela pěkných pár turné se zastávkami i v Čechách. Sound kapely se posadil na zadek a tahle zatím poslední deska zachytila kapelu v opravdu skvělé formě, pokračujíc ve svém již zajetém stylu. Celou nahrávku od začátku neúprosně žene dopředu výrazně zkreslená basa doplněná o Dannyho šlapající bubny. Průraznou rytmiku doplňují 2 kytary s riffy, jejichž kořeny jsou naprosto nepřehlédnutelně v 60’s garáž rocku. Výsledek je jako by se Sonics srazili s Motorhead na koncertě Weirdos někdy v roce 79 :).

Pravděpodobně nejsilnější část desky je její střední část se songy „Drop the Bomb“, která možná dík textu má totální Los Angeles punk vyznění. „I Don’t Know“ což je skvělá garáž rocková pecka s vykrádačkou Beatsteaks. „Fucking Allright“, můj největší hit na téhle desce, totální Sonics přeneseni do 80’s punku. Nebo „Goddamn“, výtečný středně tempový garáž punk song, ostatně písnička kde se zpívá „…Goddamn I want you, goddamn I need you…“ má už predispozici k tomu být hit. Po takhle vysoko nasazené písničkové laťce deska trošku klesne, s tím jak se blíží ke svému závěru. Ten ale obstará opět totální garáž rock pecka „Mayor Explosion“ trochu v duchu ranných The Hives.

Touto deskou se kapela rozhodně vyhoupla do top třídy evropských garáž punk kapel a pokud jste fanoušci starých nahrávek třeba už zmiňovaných The Hives či Teenage Harlets, neváhejte, takhle deska vás posadí na zadek. The Fuckadies se na svém aktuálním turné v nové sestavě představí na několika koncertech v Čechách, tak si je nenechte ujít živě – je to opravdu jízda.

 

Tracklist:

01. Can´t Afford To Be Broke

02. Giving All My Love To You

03. Drop The Bomb

04. I Don´t Know

05. Fucking Allright

06. Goddamn

07. I Want It

08. Bloody Mary

09. Poor Man´s Working Class Song

10. James Tucker The Boxer

11. It´s Still OK 12 Mayor Explosion