Hard Resistance – Lawless and disorder

Typ: CD
Rok vydání: 2012
Label: Strength Records
Délka: 21:00
Autor: Cíba
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Musím se přiznat, že setkání s Hard Resistance pro mě bylo velký překvapení. Dostal jsem CD na recenzi a po krátkým pátrání na google mně čekalo pár zásadních zjištění… Protože jsem ke svýmu údivu zjistil, že za prvý jsou z Belgie a za druhý to taky klepou nějakej ten pátek a já do teď o nich věděl velký kulový!!! Začal jsem teda s poctivým poslechem jejich novinky. Pro ty, kdo doteď byli a pořád jsou stejnej neználek jako já, tak by dalším vodítkem mohlo bejt i to, že HR vyšli na novým labelu Strength Records, za kterým stojej dvě ikony NYHC scény. A to nezničitelnej mastershovel Roger Miret a sám Onno Cro-Mag!

Po pár vteřinách poslechu je hned jasný odkud budou lítat šlupky! Prachsprostej NYHC poctivě natrénovanej pod dohledem kapel jako Agnostic Front, Pro-Pain, Blood For Blood nebo Biohazard. Kdo by čekal mosh pasáže s kick-box exhibicema může bejt lehce zklamanej. Pánové v letech jedou jednoduchou pouliční klasiku! Na těhle dvanáct kladiv, který se na tebe sesypou bez sebemenšího zpomalení by jste se museli narodit jako Buakaw por Pramuk. Snad jenom v jednom kole vás nechaj vydechnout a to je „The Grand Illusion“, ve který hostuje Billy Graziadei (Biohazard). No ale žádnej strach! Pauza netrvá tak dlouho, aby člověk nabral trochu kyslíku, protože masáž spodků žeber pokračuje celejch dvanáct kol. Texty jsou pro mě inteligentně napsaný a srozumitelný (to může samozřejmě bejt subjektivní pocit, nejsem žádnej filozof) … ostrá kritika dnešní společnosti, útisku ze strany státu a ostatních současnejch vyjebaností jako je všudypřítomná korupce, naprostá nefunkčnost systému, smradlavýho náboženství a ostatních nemocí našeho tak vymodleného „svobodného“ demokratického společenství. Zaplať čert, že pořád existujou kapely jako HR. Tihle oldschooláci jsou pořád zdravě nasraný a hlavně uvěřitelný. Tyhle aspekty se pak pozitivně odráží textově i hudebně právě na „Lawless and Disorder“. Dobře nasměrovaná agresivita dokáže bejt zkrátka konstruktivní. Je pravda, že přes slušný tempo, dobře nahulenej metalovej zvuk, pořádnej vokill a slušný zvládnutí nástrojů nemusí přinést pro někoho HR dostatečný uspokojení … Myslím, to co se týká kreativity a takovejch těch očekávání, kdy někdo zase konečně přijde s něčím novým … bla bla bla!? Nic novýho se prostě na ploše slabě přes dvacet minut nekoná. Ale kdo má rád starou a neostřílenou klasiku, tvrdý údery a nezapomíná na základy, bude nadmíru spokojenej. Já teda jsem!!!!! HR jsou přesně trefená morda do huby všem blbům, pro který je od začátku hardcore jenom zábava na víkend a merch s tvrdejma heslama. Po zklamání z divadýlka, který zahráli Terror v kauze s Lamb Of God jsou pro mě Hard Resistance léčivej balzám na srdce!!!! THIS IS HARD CORE.

Obal je graficky street klasika. Neurazí ani nijak zvlášť neokouzlí. Jinak celkovej vzhled CD nebudu radši komentovat, protože jednak vyhledávám asfalt (těmhle malejm divně lesknoucím a bezduchejm formátům se vyhejbám) a taky je třeba vzít v úvahu, že je to promo CD vložený do igelitovýho futrálu….. počítám s tím, že LP verze by doufám byla jiný kafe. No ale jak se říká, darovanýmu koni na zuby nekoukej!!!!! … Nemám si na co stěžovat! Klaním se a smekám! Díky Špice!

Tracklist:

1. Despised & Destroyed

2. War For Sale

3. Burn My Thoughts

4. Earth Will Be Destroyed

5. The Grand Illusion

6. Conform. Consume. Obey

7. New World Order

8. Death In Absentia

9. Religious Stranglehold

10. The Final Century

11. Captains Of Industry

12. Sin City