Hell Darkness – Rockin´ Underground

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: Doomentia Records
Délka: 38:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Old school metal forever ! Fuck modern metal ! Tak tyhle hesla najdeš na bookletu izraelského objevu HELL DARKNESS aka maníka, kterej má na svědomí působení v neméně známé old school black metal kapele TANGORODRIM. Po debutní singlu taktéž na Doomentia přišel čas pro regulérní album.

Sedm černých jezdců se řítí temnou nocí. Sedm válů čistého zla v metalovém hávu jak z 80. let. Pocta všem legendám tohodle stylu anébrž Venom, Hellhammer a hlavně posledním albům Dark Throne (takže chytří už vědí, že nejenom minulostí je člověk živ..). A právě Dark Throne je tvorba Hell Darkness nejvíce ovlivněna. Jako kdyby Lemmy a spol. hráli black metal. Motorhead řízlej Dark Throne.

A to je možná malinká vada na kráse. Až moc velká inspirace někým jiným což je pouhé konstatování faktu, protože Heller si na nic nehraje a barvu přizná hned několikrát – viz booklet a texty. Na druhou stranu hlubokej respekt za zvládnutí nástrojů tak brilantně a pouze jedním člověkem. Další plus je obal od Halseycaust aka dvorní malířky obalů Toxic Holocaust. Texty taky stojej za to – ódy na starej metal, chlast, Satana atd. Takže vyloženě sociálně kritické .. :-)))

Sedm old school black metal opusů řízlý Motorhead rytmikou. To můžu.

Tracklist:

1. Blood Drinker 05:18

2. Elite Forces of Metal 06:17

3. Brilliant Sin 05:01

4. As You Hate It 04:23

5. Old Riffs Metal 05:09

6. Iron Thrash Metal 03:58

7. Against 07:57