Hiroshima Nightmare – demo

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: DIY
Délka: 23:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Českobudějovická hardcore / punk smečka, která nahrála tohle desetisongový demo v Hellsoundu a šíří ho za sympatických 20 káčé (tzn. výrobní cenu), vsadila na název, který zřejmě mnohým evokuje italské „Nagasaki Nightmare“. Nebudem přeci dělat, že jsme si toho nevšimli :))

Schválně píšu hc / punk, protože ač název zní hrubě crustově a možná bylo i prvotním cílem hrát crust, tahle nahrávka mi spíš spadá do rychlejšího hardcore / punk štýla. A né není to žádná degradace. Alespoň ne v mých očích. Šlapavej rytmus bicích má v sobě hodně z amerického hardcoru let 80. Neúnavnej rytmus s nenápadnejma přechodama. Do toho českej srozumitelnej štěkot vzteklýho psa. Eh, poněkud nešťastný přirovnání, protože v HN se mikráku chopila ta lepší část lidského pokolení. Na český poměry inteligentní texty, s hlavou i pat(k)ou.

Obal a provedení celého CD odpovídá tomu, co jsem napsal ze začátku. CD se prodává a šíří za výrobní cenu. Nečekej profi tisk, samolepky, plakáty a jiný blbosti. Ale zase na druhou stranu to má vše co správný demo má mít. Nic nechybí, nic nepřebejvá. Možná jen, ale to je zase moje nějaká úchylka, bych si odpustil ty šílený (pro někoho vtipný) intra z různejch dokumentů, filmů atd. Říká se – čeho je moc, toho je příliš. Anebo taky proti gustu … A dost 🙂

Celkově jsem ale spokojenej. Takže držím palce a další „tvorbu“ budu poctivě sledovat.

Tracklist:

1. Čas se krátí 02:23

2. Není cesty zpět 02:28

3. Všechno a nic 01:42

4. Pro koho další lágr? 02:28

5. Rychleji a levněji 01:35

6. Hiroshima 03:33

7. Nic živého po nás nezůstane 01:45

8. Ticho 01:43

9. Prach 03:36

10. Další duše ztracená 01:48