Horn Of The Rhino – Weight Of Coronation

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: Doomentia Records
Délka: 68:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Byl jsem varován. Tohle není tradiční stoner / sludge metal. Po úvodním intru a dokola se opakujícím brutálním rifu se směju. Ale je, ale je … Pak to přijde – zpěv. Nejdřív nezvyk, pak úchylnej úsměv. Tenhle styl je jinej.

Při opakovacích procedurách v podobě pouštění tohodle CD dokola mě napadaj jména jako Soundgarden, Pearl Jam nebo Alice In Chains. Jo přesně ten divnej styl, kterej byl mega oblíbenej kdysi na začátku 90. let. Grunge. Nedej se tímhle popiskem zmást. Pořád mluvím o zpěvu.

Hudebně je to brutální stoner metal alá Black Sabbath s moderním zvukem 16  nebo Eyehategod. Posereš se z něj. Dokola se opakující smyčky. Songy k deseti minutám a navrch namixovaný s hypnotickým zpěvem. Tohle temný album si aktuálně můžeš pouštět jako soundtrack k přicházející bouřce. Dokonalý depresivum.

Více jak hodina uteče jako voda. Přesně tak rychle jako odejde pravá brutální letní bouřka. Zůstane v tobě jenom pocit, že až se temná hradba bouřkovejch mračen bude blížit znova, budeš přesně vědět po čem šáhnout.

Tracklist:

1. Speaking In Tongues 07:38

2. Mass Burial Punishment 10:36

3. Sovereign 10:46

4. Throats In Blood 04:47

5. Weight Of Coronation 05:34

6. Southern Beast 09:13

7. Brimstone Breath 07:52

8. Crushed And Dragged To The Swamp 12:05