Insistent – Disease

Typ: CD
Rok vydání: 2021
Label: L´inphantile Collective
Délka: -
Autor: RoMat
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Vrhl jsem se do neznámých vod, neznám přirovnání, podobnost kapel, vůbec jsem dříve neposlouchal tenhle žánr, žeo. Budu se tedy věnovat věcem okolo a celkovému dojmu.

Teď by ta recenze klidně mohla skončit tím, že desku hodnotím 4,5/5 hvězdiček a basta. Je to skvělá deska na české poměry a jsem asi celkem rád, že jsem ušetřen toho co a koho to připomíná, jaká pasáž kopíruje tohle a tamto. Mě to nevadí, hrozně mě to baví a má to největší koule ever. Co se týká zvukové stopy, tak tuhle desku dlouho nic nepřekoná, strašnej válec a ta 5150 je prostě přiznána na krev a bez pardonu mě posadila na zadek.

Obal je metal… Já fakt nevím, něco jako iron s medem a do fialova, tedy co moje šeroslepost dovolí, obal jsem vzal do ruky až po poslechu, takže mě to nezajímá ? Logo znám a je povedený, čitelný, žádná hromada klestí na polní cestě, co zbyla po brigádnicích společně s obalama od tatranek a plechovek od Braníku.

Fakt doporučuju song 7 a 13, názvy mě taky nezajímají, to je pro fajnšmekra a hltače. Za zmínkou o zvuku celé nahrávky chci taky vypíchnout ten pekelnej vokál týpka za mikrofonem co vypadá jak zpěvák z Pantery za mladých let. Kurva teď si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje a googlit jsem po těch pivkách fakt línej, kronikáři a wikipédisti si doplní … Ale teď to vyskočilo společně s hajlující pravicí Phila Anselma. Tak ok, ještě nejsem úplnej dement.

Poslední dobou mne tenhle žánr pohlcuje víc a víc, po objevených krásách Nasum přišly na řadu další desky z ranku grindcore, za zmínku určitě stojí další z cz rybníčku a to Impulsealer, kteří jsou neméně zdatným souputníkem v tomhle extrému.

Ještě se chci vrátit k finálnímu mixu téhle desky a prostě, jednoduše, takhle to má znít, seru magi v kostkách z celkového soundu a hlasu za mikrofonem. Je to prostě dobrý, ještě teď se peru s recenzí desky kámošů z Lakka, kde je oproti celkem kvalitnímu materiálu zvuk úplně z prdele, v podobě absolutního nesouladu mezi hlasitostmi, ale spíš tomu nerozumím a jsem buran a vidlák.

Tak nakonec, tuhle desku si kup, zatím je na CD a na Bc, na gramec půjde přístí měsíc v nákladu 500 černejch vinylů. Pozvěte je na koncert, páč jsem měl tu čest je slyšet i živě a byl to stejnej válec jako z desky. A těšit se můžete na chystanej rozhovor.

Tracklist:

01. Eyewashed

02. Last Farewell

03. Disease

04. Bad Blood

05. Werewolves

06. Parasite

07. Shredder

08. Friendly Fire

09. Traitor

10. To The Ground

11. Why?

12. Lords Of Chaos

13. Wolf Cult

Vložil: Buky
06.08.2021