Kaar – Svatej Holokaust CD

Typ: CD
Rok vydání: 2018
Label: Support Underground
Délka: 28:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Jak už jsem několikrát podotýkal nejsem expert na thrash metal a proto mi taky trvá nekonečně dlouho než se odhodlám něco sepsat o albech, která jsem dostal na recenze. Tímhle nepřímým přiznáním, že jsem lempl se omlouvám kapele i labelu. A nejspíš bude hůř.

„Svatej holokaust“ je zatím poslední samostatné album pražských thrasherů Kaar (nepočítám-li zbrusu nový split s Murder Inc.). Devět válů ostrého thrashe s českými texty, spoustou refrénových hromadných singalongů, zpěvořev, kterému je rozumět, ale není to žádnej afektovanej eunuchovskej jekot (což mě osobně při poslechu vráží do prdele kaktus – imaginárně samozřejmě). Celé album odsejpá a co ho mám naposlouchané, tak jsem nenašel nudnou pasáž. Ostré thrashové riffy přecházející do občasných až hardcore / punk pasáží jsou rozhodně ku prospěchu věci. I solíčkama se zbytečně neplejtvá, tudíž i z tohoto pohledu spokojenost. A pokud bych měl trochu srovnávat s něčím co by vám mohlo bejt povědomé, tak rozhodně můžete Kaar zařadit po bok kapelám jako Exorcizphobia či Catastrofy, né úplně stejným stylem, ale určitě stejným zapálením pro thrash / hardcore a podobným náhledem na svět. Navíc ve válu „Tančíme s démony“ se na mikrofonu objeví právě hosté z obou výše jmenovaných kapel. Každopádně mým favoritem na celém albu je song „Thrash a koks“. Geniální!

Album bylo nahráno pod přísným dohledem mistra zvuku Otyna ve studiu Davos. Záruka kvality, že ano! Obal je taky klasickou thrash omalovánkou (to není posměch, ale respekt!), která vám přinese pár chvil zábavy, když ji budete detailněji prohlížet. Nadprůměrné album!

Tracklist:

1. 1095 n.l.

2. Svatej Holokaust

3. Thrash & Koks

4. Skleněnej Hrob

5. Cirkus, Smích & Sebevražda

6. Tančíme S Démony

7. Město Hříchů

8. Zrozen Zemřít

9. Odraz Zničené Mysli