Lifetime – Somewhere In The Swamps Of Jersey

Typ: CD
Rok vydání: 2006
Label: Jade Tree
Délka: 144:0
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Počátky Lifetime sahaj až do roku 1990, kdy se kapela dala v New Jersey dohromady a tento dvoudisk je vlastně jejich derniérou u labelu Jade Tree, protože Lifetime nedávno přešli pod hlavičku Decaydance (label patřící k vydavatelství Fueled By Ramen, kterej rozeběhl Pete Wentz, basák Fall Out Boy). Na skoro 2 a půl hodinách muziky (první disk obsahuje 26 válů na 76 minutách, druhej 19 skladeb na 67 minutách) tady naleznete i méně známou tvář kapely, protože album obsahuje raritní a nevydaný songy, stejně tak jako písně z kompilací, covery, sedmipalce „Lifetime“ a „Tinnitus“ a demo verze raných písní – to vše na první placce. Ta druhá nám nabízí debutové album „Background“ z roku 1993 + živák, kterej Lifetime odehráli 5.července 1992 v New Yorku. Když už jsem zmínil ty covery, bude vás možná zajímat o jaký se jedná, takže je to „Money“ od Embrace a „New England“, kterou má na svym kontě původně Billy Bragg.

Plnohodnotnou součástí paklu je i knížka o 52 stranách, kde můžete najít raritní fotky, poznámky a texty – knížka ale nenahrazuje booklet, ten je přiloženej zvlášť! Todle balení mi připomělo antologii Ramones, která byla dělaná v podobnym duchu – skvělá práce, todle musej zákonitě ocenit i „nefanoušci“ kapely a už kvůli těmhle piplotinkám se vyplácí kupovat originály. Tolik k technický stránce.

Co se týče té hudební, tak leccos naznačí už informace, že kytarista Lifetime před časem vytvořil „boční projekt“, ze kterýho se vyklubala sakra dobrá kapela –  Kid Dynamite. Lifetime sice drhnou taky rychlej melodickej hardcore, ale v (alespoň na desce) trochu klidnější poloze, což je zapříčiněno z největší části u těhle kapel poněkud neobvyklym zpěvem. Jeho projev totiž dává daleko víc průchod melodiím než jakýmukoliv náznaku agrese a nasranosti. Možná i tím si Lifetime vybudovali svojí pozici. Zkrátka razanci a dynamiku Kid Dynamite od toho nečekejte, tohle je o poznání klidnější a přestože se stále jedná o HC, v některejch válech dokážou Lifetime ukázat i jeho rockovější tvář. Tu jsou rychlejší, tu zase pomalejší, tu kytary přitvrdí, ale pořád je to doprovázeno na tenhle styl muziky trochu neobvykle vyzpívávanym vokálem, kterej se nebojí ani měkčích vyšších poloh.

Tahle výběrovka je určená asi hlavně pro skalní fanoušky kapely, protože (ruku na srdce) poslouchat některý skladby třikrát skoro po sobě – byť v trochu odlišnejch verzích, ikdyž u těch remixů to kolikrát ani neni nijak výrazně poznat – nemusí každýho zrovna dvakrát bavit. Druhou stranou mince je, že počátkem 90. let to musel bejt opravdu úlet a ti, kteří byli Lifetime odkojeni, je milujou dodnes. A to jim nikdo nemůže vzít.

Tracklist:

...