Lunamatrona – I Tuoi Eroi

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: Pattada Records
Délka: 24:17
Autor: Semai
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tahle trojice italských punkerů mě, musím se přiznat, velice příjemně překvapila. Když mi Buky dával odkaz na jejich myspace stránku, neměl jsem žádné iluze o tom, co přijde. Až do té doby, než jsem slyšel celé album. Ale abych nepředbíhal.

Lunamatrona je bandička z Torina a drtí svůj HC/punk už pátým rokem. I Tuoi Eroi je jejich třetí album a já se pomalu začínám shánět po předchozích dvou hehe…V devíti věcech si budete moc dosyta vychutnat našlapaný syrový HC punk s neuveřitelně rychlým italským zpěvem. Jelikož italsky umím jen to, co jsem odposlouchal z Kmotra, tak textům nerozumím ani za mák. Po chvíli mi to ale vůbec nevadí, protože mi to plně vynahrazuje muzika. Vesměs rychlé pasáže střídají ještě rychlejší, po kterých Vás naprosto rozhodí div ne ska rytmus kytary. Náhlé změny rytmů a rifů se tady rozhodně vyplatily. To, co by jinde znělo jako paskvil nebo zplácanina tady působí naprosto přirozeně a dělá celkový dojem ještě zajímavější. Další, co nejde přeslechnout, je hodně silná basová linka (fakt jí slyšíte všude). Všechno je to sice syrový, ale svým způsobem melodický, takže další bod navíc.

Jediný, co mi chybí je absence textů, protože čím víc tohle CD poslouchám, tím víc mě zajímá, o čem vlastně zpívají. Je to punková klasika “kurvy, chlast a chlebíčky” nebo je v tom něco víc? Na recenzi bohužel přišla jen promo kopie a na stránkách jsem se toho taky moc nedozvěděl. Třeba se na tuhle recenzi ozve někdo, kdo umí italsky líp, než já hehe… Každopádně Lunamatrona byla pro mě příjemné překvapení a jsem rád, že se ozvali. Na koncert bych určitě zašel!

Tracklist:

1 Reazione / Coscienza

2 I Tuoi Eroi

3 Nulla Rimane

4 L'Inesorabile Marcia Della Mastodontica Sconcertazione Mabbasta (Senza Timbro) - Atto I

5 Cinque

6 Foto-Ologramma

7 Malafede

8 Citta'

9 F.U.D.I.C.