Moral Hangover – … co přijde dál? (demo)

Typ: CD
Rok vydání: 2016
Label: DIY
Délka: 08:57
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Brno bylo, je a dozajista i dál bude zásobárnou kapel, vlastně mi přijde, že „co chvilku“ slyšíme o nový kapele z Brna nebo okolí. Můžeme jen závidět. Nebo jinak – nechat se inspirovat a vzít si příklad. Relativně nedávno (konec 2014 ?) se zde vylíhla na svět i mladá úderka Moral Hangover, která okamžitě vzala domácí pódia útokem. A po hudební stránce útokem vyloženě frontálním.

Tak nějak vlastně ani nevim, proč jsem si Moral Hangover podvědomě škatulkoval jako chaospunk / streetpunk, když reference alá „mix Homoconsumens, Wretched a Mob 47“ hovořej dost jasnou řečí. MH pak vztyčují poměrně jasně varující prst svým loňským demáčem, který před pár týdny vyšel na CD-r (kapela jej prodává za směšných 30,- kaček), jehož přední cover tak nějak evokuje časy Detestation / Defiance, nebo vůbec toho dřívějšího portlandskýho punku… Z pod pokličky se pak doslova hrne ven útočnej, syrovej a vysokorychlostní raw punk / hardcore, mající parametry střemhlavého náletu. A to takové kadence, že tě ze startu může zarazit na první poslech skoro nestíhající zpěv s docela specifickým frázováním, díky čemuž není všem textům úplně rozumět. Osobní pocit nejistoty ale postupně řídne a u titulní skladby „Co přijde dál“ definitivně pochopim, že všechno je naopak přesně tak, jak má bejt. A MH právě tendle faktor otáčí v jakýsi trademark a hlavně svůj vlastní prospěch. Totálně spratkovitej projev, kterej se k punku tak znamenitě hodí. A byť jsem si vědom, že takový termín nemůže být žádným dogmatem nebo mít vlastní definici, zní to v tom nejlepším slova smyslu absolutně punkově. Navíc texty jsou u CD přiloženy, takže ani tady MH nenachytáš!

Celkově lze ale těch zmíněných vlivů, inspirací a podobností – pokud se stihneš nadechnout – dohledat o poznání víc, např. refrén skladby „Slušní a spravedliví“ zní úplně jak zrychlenější verze severočeských Scalp, kdežto v několika dalších válech jako by hrála kytara Phila Hella … Ale tomu se asi u kapely z tohoto regionu lze těžko vyhnout, a vlastně k tomu ani není důvod. Výsledek zní kompaktně a nanejvýš nenuceně, i zde je tedy všechno v naprostém pořádku.

Brno stále v plamenech; a ikdyž jej spálíte na prach, nikdy nevyhasne … jízda!

Tracklist:

1. Bohové binárního kódu 01:22

2. Nenasytní 01:12

3. Slušní a spravedliví 01:15

4. Cesta do nebes 01:17

5. Co přijde dál 01:14

6. Denně umírám 01:19

7. Trest 01:18