Napalmed – iii

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: DIY
Délka: 79:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tak po dlouhé době se ke mě dostalo pořádné noise / industrial album. A to přímo od dnes už světově proslulého tříčlenného noise komanda Napalmed.

První, co tě zaujme, je obal. Ten, kdo sleduje tvorbu Napalmed, ví odkud vítr vane. Netradiční zpracování obalů / přebalů atd. je pro Radka Kopela a spol. specifické. Pamatuju si, jak někdy koncem 90. let vyšlo Napalmed CD s kusem přibaleného betonu ze stavby. Masakr :DD. Tohle CD je přebalené měděným drátkem (asi jako dárek) a obal samotný je v podstatě výsek sedmi trojúhelníků s useklým vrškem. Špatně se to popisuje. Na jednotlivých výsecích jsou grafiky spojující dva elementy tohodle CD, jak hudebně tak graficky – voda a kov. Takže čekej vizuální masáž kapající, tekoucí, šumějící, bouřící vody v objetí šroubů, matek a kusů železného čehosi.

Tímhle oslím můstkem jsem se dostal k hudebnímu obsahu CD samotnému. Kdo noise nebo noise / industrial neposlouchá, může tady klidně skončit. Hutná porce hluku, šumění vody, plus kompilace továrních zvuků nebo spíš kovově znějících výstřelů jakoby z hloubi zemské kůry. Pokud makáš v kanclu a stejská se ti po rachotu výrobních hal – můžeš relaxovat u tohodle. Fakt to slušně palici vyčistí. Vyzkoušeno osobně. Pokud myslíš, že kecám, tady je seznam z obalu CD použitých „nástrojů“. Teď jsem si všiml, že to je noise spolupráce dvou lidí – Radek K., který se ujal těchto hlukových a vizuálních nástrojů – materials, graphics, sounds, breath, effects, noises, voice, junk a jistého Martina B., který měl u této nahrávky v rukou (?) – industrial, garbage, photos, shouts, metals, waves, water, vibes. Klasická sestava, že jo?

Pokud bys měl zájem o další info o Napalmed, stačí skočit na www.myspace.com/napalmed

Přes hodinu trvající výlet do industriálního kliiidu.

Tracklist:

01. III. (79:00)