Nesseria – s/t

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: DIY
Délka: 34:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Ty vole. Tímhle tempem se ze mě stane za chvíli nechtěně odborník na metal core. Blééé. :-))) Takže další páni na holení. Francouzská grupa Nesseria, některým z vás známá z jejich českých koncertů. Mno. Ale abych teda přiznal barvu, dámy a pánové. Tohle mě na první poslech baví.

Promo CD s chystaným plným albem na Trendkill Records. Takový to promo s plnou parádou. Jako letákem na luxusním papíru, s historií, diskografií a i ta samolepka nakonec zapůsobila, že jo :-). Malý mínus, když ma mě z profi obálečky vypadlo vypálený cedlo…. Všechny ty srandy kolem vytisknout stálo minimálně tolik jako udělat profi CD, ale to už jsou jenom moje ouchylný kecy kolem víme? Navíc netuším jestli tohle promo je jako celé album nebo to je jenom nějaká ochutnávka či přímo jenom promo verze??

Deset válů nahranejch v roce 2009. Deset těžkejch brutálních metal opusů nasáklejch black metal zvukem kytar. Perfektní zvuk. Těžká a temná atmosféra. Soundtrack k posledním dnům lidstva. Stavba většiny songů je asi takhle – melodické linky, které se zvrhnou do totálního grind chaosu, aby pak opět vyběhly do apokalyptické melodie s black metal riffem a navrch nelidský zpěvákův řev. Chcete-li přirovnání mixováním stylů se rovnou nabízí srážka Nasum s Converge. S tím, že Converge aspektů je zde mnohem více …

Otřepaná klišé a fráze. Tohle všechno tě může sice po prvním přečtení napadnout, ale popsat to jinak, nebyla by to pravda. Překvapivě mě tahle sada na první poslech baví. Tuším ale zradu v podobě dalších poslechů, kdy se budu ukrutně nudit. To je ale holt úděl tohodle stylu … a hlavně můj osobní boj.

Tracklist:

1. A ceux qui nous ont laches 02:29

2. Arkhangelsk 03:08

3. Havixbecker strabe 02:54

4. Par pertes et profits 03:12

5. Le quatrieme age 05:49

6. Les alternatives 02:20

7. Pyramide 01:16

8. Ministere de la concurrence culturelle 01:59

9. 53% 04:05

10. Les filles de dieu 06:57