No Friends – s/t

Typ: CD
Rok vydání: 2009
Label: No Idea Records
Délka: 18:03
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

No Friends je relativně nová kapela, která si zajistila pozornost už zveřejněním své sestavy. Za mikrofonem totiž stojí Tony Foresta (zpěvák Municipal Waste), na dalších postech doplněný o chlapíky ze zaniklých New Mexican Disaster Squad (resp. Gatorface, None More Black, Virgins). Co v tomto složení hrajou se nabízí v podstatě samo, zní to tak trochu jako mix jmenovaných kapel s tím, že kde se odprostilo od thrashe, tam se přidalo na 80´s hardcore a vlivu kapel jako Gorilla Biscuits, Black Flag, Minor Threat, Dag Nasty či Descendents.

Intro začíná vazbením kytary, vybubnováváním na přechody a basovou linkou alá Klaus Flouride. Pak se rozjede osmdesátkovej / devadesátkovej hardcore s řádnou dávkou energie, leč melodičtější party po vzoru NMDS začnou vystrkovat růžky až ve čtvrté „Broken Windows“. Ale 3/4 NMDS se je snaží protlačovat i nadále, takže se střídaj s energickejma nášupama a vytvářej tak dobře poslouchatelnej „kontrast“. Šmrnc tomu dodává i časté střídání temp a zvraty. Melodičnost pak dosahuje svého vrcholu při závěrečné skladbě „Loaded Question“, která už se dost blíží melohc kapelám a konec přichází v nejlepší možnou chvíli. Co v mých očích kapele poněkud ubírá, jsou méně výrazné refrény. Ale je to věc názoru. Nejlepší vály: „Never ending fight“, „You have no friends“ a „Clean up crew“.

Jsem celkem zvědavej, kam se tenhle projekt dostane. Když ho nerozloží vytíženost jednotlivých členů v dalších kapelách, mohlo by to mít slušnou budoucnost, našlápnuto je slibně. Vyšlo na CD i LP.

Tracklist:

01. Intro

02. Set In Your Ways

03. Never Ending Fight

04. Broken Windows

05. Have You Ever Heard Of Aspirations?

06. You Have No Friends

07. Sans Opinions

08. Black Hearse

09. Material Addictions

10. Clean Up Crew

11. Loaded Question

12. Outro