Ouzo – Cliché Revolution

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: D.I.Y.
Délka: 20:26
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Možná si ještě na Ouzo pamatujete, koncem roku 2004 odehráli pár koncertů v ČR, ještě se svejma kámošema Any Good Reason. A byla to paráda. Obě bandy pocházej z italský Perugie (stejně jako třeba Ingegno), my se ale tentokrát budem soustředit právě na Ouzo, který nedávno vydali svý třetí album. Tím prvním bylo „At Break Neck Speed“ (2001), tím druhym hodně podařený „Support Your Local Hardcorers“ z roku 2003.

Tahle pětice sympatickejch a příjemnejch lidí si svůj melodickej hardcore evidentně hodně užívá, je vidět že je to hodně baví a podle toho to taky zní. „Cliché Revolution“ nabízí 9 válů (z toho jeden akustickej) rychlýho youth crew positive HC mixlýho punkrockem, kde se kloubí melodičnost 90.let a 80´s hardcore punk kapel typu Kid Dynamite, 7 Seconds nebo Youth Of Today. Do toho příjemně poslouchatelnej Diegův vokál, v každým válu nějakej ten singalong a spousta energie! Ouzo to zkrátka a dobře šlape čím dál líp, na kvalitním výsledku má dozajista nemalej podíl i krásně čistej zvuk. Album sice neobsahuje jako jeho předchůdce vyloženou hitovku typu „Are You Still The Same?“, ale to mu na kvalitě rozhodně neubírá, protože tady je to jedna za všechny a všechny za jednu.

Texty se zabejvaj jak vážnějšíma, tak odlehčenějšíma tématama, oproti předchozím releasům je zde italsky zpívanej už jenom jeden flák, zbytek je inyngliš. S tvorbou desky samozřejmě vypomáhali i kluci z Any Good Reason (backing vokály, artwork jim dělal zpěvák Varano, atd.) – ostatně spíš by bylo překvapivý, kdyby tomu tak nebylo. Obě kapely jsou provázaný nejen geologicky a hudebně, ale i členama: kytarista Ouzo hraje v AGR na bicí, zpěvák Diego tam hraje na kytaru a možná tam byly ještě další vazby – už si to přesně nepamatuju a ze stránek se to zjistit nedá, protože ani jedný kapele momentálně nefachaj. Ale to je fuk. Zmínit ještě musim, že CD vyšlo za spolupráce celkem 14 labelů. Během července 2007 by se Ouzo měli podívat i do ČR, takže jestli budou hrát někde ve vašem okolí (a klidně i dál), nenechte si je ujít!

Tracklist:

1 Paths Of Brotherhood

2 Once Were Rebels

3 Cliche' Revolution

4 With You

5 Passion, Pain And Dedication

6 Il Riflesso

7 Choose Your Faith

8 First Step

9 We Hate Fillers