P.N.S. – Poslední odpočet

Typ: CD
Rok vydání: 2007
Label: PHR
Délka: 18:54
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Prahneš po tom, slyšet něco novýho od Red Insect a kde nic tu nic? Nemůžeš se dočkat debutu A-Brigade a zatím pořád čekáš marně? Možná právě pro tebe budou fungovat P.N.S. jako příjemná náplast na tyhle bolístky. Od obou zmiňovanejch kapel v jejich muzice najdeš několik ingrediencí a to se týká zejména a z velký části právě těch Red Insect. Ondrův projev hodně připomíná svou intonací Parfův vokál, akorát je pravda o něco vychraptělejší. PNS hrajou agresivní útočnej HC punk v kolovrátkovym rytmu a v jejich muzice je kromě zmiňovanejch slyšet i vliv ve světě profláklejších spolků jako Varukers nebo Victims (což ale neznamená, že PNS zněj jako česká verze některejch z nich). Jejich starší demáče jsem teda neměl tu možnost slyšet (ostatně jako většina smrtelníků, protože pokud je mi známo, tak nebyly volně k sehnání), takže těžko posoudit na kolik se kapela za těch skoro 10 let (jo, taky jsem se divil) pohla – každopádně tenhle debut rozhodně stojí za pozornost.

Celkem 11 vypalovaček, krátkejch (minutáž většinou do 2 minut) a údernejch s pesimistickejma textama s klasickými náměty (válka, politici, ignorace, černá budoucnost, náboženství a křesťanská církev, atd.). Mě osobně se nejvíc líběj některý pasáže v posledním válu „Vítej ve světě věčné temnoty“. Pátej a šestej song jsou sice oproti tracklistu na obalu prohozený, ale to není zas tak podstatný. Co mě ale trochu zarazilo, je ustřižení konce druhýho válu „Cesta“ – nebo je to schválně? Nevim, možná to tak má bejt, každopádně to zní podivně. U válu „Zlomený srdce“ si dost možná stejně jako já řekneš, že tohle je česká verze „Punk Rock Love“ od Casualties (kytary), v další „I na vás dojde“ je zmiňovanej vliv Red Insect snad nejzřetelnější, ten refrén je totální vykrádačka, parádní jsou tady i kytary, minisóla po vzoru starejch českejch kapel jsou fakt povedený. Ještě mi nedá nenapsat, že mezi nejsilnější zbraně PNS patří bezpochyby jejich bubeník Feros, toho je radost poslouchat, hlavně ty kulometný přechody / víření, hehe.

Co se týče bookletu, tak v tom najdeš samozřejmě nějaký ty fotky a pak taky texty. Ty by příště stálo za to trochu důkladnějc zkontrolovat, protože se tam najde pár překledů a chyb, ale není to zas taková vada na kráse. Potisk CD je provedenej v „crust“ stylu, černobílej, lebka, mrtvoly, klasika. Co říct víc? Další dobrá česká punková kapela a pro mě celkem příjemný překápko! Za 99 kaček víc než dobrá investice.

 

Seženeš u Papagájova Hlasatele.

Tracklist:

01 Poslední Odpočet 1:57

02 Cesta 1:30

03 Nemusíš 1:18

04 Podívej Vidíš Sám 1:49

05 Zlomený Srdce 0:42

06 Jaká Bude Další Válka 2:25

07 Kořeny Zla 2:36

08 I Na Vás Dojde 1:25

09 Pravda 1:21

10 Násilí 1:22

11 Vítám Vás Ve Světě Věčné Temnoty 2:29