Poltergeist – demo

Typ: CD
Rok vydání: 2009
Label: DIY
Délka: 22:00
Autor: hniloba
Hodnocení:
Odkaz: LINK

 

Když je vysloven název města Rožnov pod Radhoštěm, zcela jistě si vybavím rozjetý jedovatý punk rock, klub Vrah a jisté osoby s ním spojené. Crust? Toto slovo spojovalo Rožnov povětšinou jen s projíždějícíma kapelama, které se na onom místě zastaví, aby zahráli koncert. Časy se mění?

Nahrávka je o 12ti kompozicích, včetně intra a coversongu od brazilské d-beat horror punkové dnes již „legendy“ Besthöven, a byla nahrána ve zkušebně kapely. Má to jistý zápor, který se odráží v nepříliš výrazném zvuku, při kterém se nástroje tak nějak překrývají, nedají jeden druhému vyznít a tím nahrávka ztrácí na agresivitě. Lékem na tento „nedostatek“ je samozřejmě – volume do prava. Poté si nadělíme pořádnou porci hruborzného crust core ve středním tempu. Takto stavěný crustcore se těšil největší oblibě v polovině 90.let minulého století, kdy se východní blok nechal inspirovat rannou tvorbou kapel Doom a Hiatus. V doprovodu se slovansky zpívanými texty, tento styl nabývá naprosto jiný rozměr a barvu, to se stává charakteristickým rysem, který identifikuje východoevropský raw punk. Mě osobně naprosto sedí, když zpěvák své texty zpívá řečí, která je vlastní pro danou lokalitu!
Textům je povětšinou rozumět, takže si můžete vzít texťák a rozjet to s kapelou společně! „Dceřina kletba“, „Lhostejnost“ a „Veselé vánoce“ pokládám za největší pecky. Tyhle kompozice mají vše potřebné k tomu, aby zrychlily tep vašeho srdce.

Kapela si CD vydala sama a objednat si jej můžete na e-mailu: poltergeist.mangel@seznam.cz. Na první nahrávku velice zdařilé. Držím palce pánové. Dávám 4 z 5.

 

Tracklist:

1. Intro + Inkvizice 03:22

2. Veselé vánoce 02:13

3. Vykoupení 01:24

4. Dceřina kletba 01:36

5. Genocida 01:27

6. Děti války 01:44

7. Zbraně 01:30

8. Útok 00:56

9. A Way To The Total End (Besthöven cover) 01:20

10. Domácí teror 02:00

11. Lhostejnost 02:28

12. Dvě tváře 02:34