Positive Strike – s/t

Typ: CD
Rok vydání: 2010
Label: Horror Business Records
Délka: 22:29
Autor: Buky
Hodnocení:
Odkaz: LINK

 

Haha, po všech těch temnejch a nihilistickejch zombie crustech je todle docela hodně fajn věc na zvednutí nálady. Něco jako když furt chčije a pak začne bejt zase hezky. Začneš na chvilku věřit, že bude líp.

Obal prodává. Je to sice krapet povrchní, ale hodně často pravdivé, co si budem povídat. I tady by mě obal asi dost nalákal, ale v případě týhle kapely by to naštěstí nebyla chyba. Positive Strike jsou totiž velice příjemný překvapení. Jedná se o mladou kapelu z německého Ruhrpottu, která měla za sebou před tímto debutem pouze demáč „Break Out“. Švihaj chytlavý oldschool hardcore s pozitivní náladou, přímočarej a tak intensivní, jak jen může být. Hrozně moc tomu dává výkon zpěváka, kterej do toho dává všechno a jede opravdu na plno. Zpívá hrozně zapáleně a působí maximálně živelně a energicky. Celkovýmu dojmu to moc prospívá. I z nahrávky si lze jasně představit, jak na koncertě řádí a rozdává to na všechny strany, popravdě si říkám, že takovou „Golden Necklace“ nebo „Looking Forward“ musel dávat na sto pokusů, než ho ve studiu přinutili zůstat stát na jednom místě u mikrofonu. Líbí se mi i jeho anglická výslovnost. Jinak ty dva další hlasy v „Do You Care“ jsou Dave z Horror Business a Klaus z Disobey. Sascha z Remember si zase zazpíval v „Breakout“. Koukám, že PS odehráli koncerty s Another Breath, Have Heart, Biohazard, I Object, Verse či Vitamin X. Moc by mě zajímalo, jak ty koncerty vypadaly v tom smyslu, kterejm z tědle kapel naživo PS natrhli zadky, protože PS to je energie puštěná ze řetězu a tlaková vlna po výbuchu jaderný elektrárny! Další jejich velkou zbraní jsou refrény, který máte okamžitě chuť dávat s nima a hrozit pěstičkou. K tomu ostatně dopomáhá i fakt, že texty jsou psané spíš jednodušší angličtinou, takže hodně lidem nebude dělat problém jim celkem obstojně rozumět. Těžko vypichovat některý vály nad ostatní, jednodušší by spíš bylo tady napsat ty dva, maximálně tři, který nejsou výborný, ale jenom dobrý…

Positive Strike jsou jednou z kapel, který na vás okamžitě zapůsoběj svou bezprostředností, ryzostí a opravdovostí. Jejich debutové album mě zatraceně baví a kdo ví, možná budou jednou kapelou, která nás (pro někoho překvapivě) jednou rozseká třeba na Fluff festu… Budete-li mít možnost, určitě tuhle kapelu nepřehlížejte!

 

Tracklist:

1. Intro 00:27

2. Creating Something New 01:49

3. Breaking It Down 01:26

4. Breakout 01:29

5. Born To Give 01:53

6. Do You Care? 02:26

7. Face The Truth 01:40

8. Golden Necklace 01:09

9. I´m Sick 01:03

10. Looking Forward 01:29

11. Don´t Cross My Way 01:32

12. Reach The Top 01:21

13. Wasting Our Time 01:28

14. Positive Youth 01:46

15. Zombies 01:31