Propaganda – Slzy z kříže

Typ: CD
Rok vydání: 2011
Label: DIY
Délka: 10:00
Autor: phobia79
Hodnocení:
Odkaz: LINK

Tahle recenze ani nemůže bejt negativní, že jo kluci od Sázavy? Propaganda. Garden party. Kdo by je neznal a všichni víme proč, že ano? Fotky mateřský školky na vycházce aka Propaganda před pár lety zná v Čechách snad každej.

V kompu se právě asi po tisící přehrává jejich aktuální demo / promo CD, na kterým najdeš celkem 5 válů. Čtyři studiovky a jeden živák (vtipnej!). Nahráno ve studiu u maníků ze Street Machine. Všechny čtyři vály jedou v klasickým crust / punk stylu s hodně thrashovou kytarou. Právě kvůli zvuku kytary se tvorba Propagandy těžko k něčemu přirovnává. Takže asi originál ne asi? Kdo měl tu čest naživo musí uznat, že jejich sety jsou peklo a většinu návštěvníků hned chytnou za kule. Nahrávka ze studia má svoje mouchy. Nijak podstatný, ale jsou slyšet. Možná za to mohl i výběr studia, možná nějakej finální ksicht, kterej tomu ve studiu dávali. Tu thrash kytaru bych si představoval trochu špinavější, naživo je to přitom cajk. Asi největším bonusem a věcí, který si všimneš na první poslech je luxusní řevozpěv a texty v češtině. Já za sebe tvrdim, že takovýhle frázování a hlas tady v Čechách nikdo nemá. U válu Slzy z kříže mi běhá mráz po zádech. Živák z 007, kdy klukům (basa + zpěv) bylo hodně málo tě malinko uvede do historie kapely, takže si pak uvědomíš, že máš vlastně tu čest s matadory hc / punk scény. Hehe.

Koukám a čtu, že nějaký negativa se našly, ale převaha toho pozitivna je jasná, no ne? Jakmile budeš mít šanci Propagandu vidět naživo, neváhej a upaluj.

Tracklist:

1. Slzy z kříže 03:10

2. Umíráš marně 02:14

3. Odpověď nezískáš 01:49

4. Sám proti všem 01:49

5. Strahov 007 9.2.2006 live 01:56